.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wakacyjna praca młodzieży

Info Baza (2010-06-22), autor: Info Baza

Wakacyjna praca młodzieży

Zatrudniając na okres wakacyjny ucznia lub studenta przedsiębiorca najczęściej wybiera pomiędzy umową o pracę i umową zlecenia. Każde takie zatrudnienie to określone obowiązki płatnicze w podatku dochodowym oraz rozliczaniu składek ubezpieczeniowych.
zobacz więcej »


Zpchr: zwolnienie z opłaty drogowej tylko wyjątkowo

Jesteśmy zakładem pracy chronionej. Nasz samochód został zatrzymany do kontroli przez inspektorów transportu drogowego. Stwierdzili oni brak winiety (karty opłaty drogowej). Zostaliśmy ukarani, chociaż przepisy zwalniają nas z konieczności kupowania winiet. Czy inspektorzy mieli rację? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak ustalić pracownikowi należny urlop

Urlop wypoczynkowy przysługuje każdej osobie pozostającej w stosunku pracy. O tym, ile dni wolnych należy się pracownikowi, decyduje jego staż pracy. Wlicza się też do niego okresy nauki – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Umowa o zarządzanie umożliwia elastyczne ukształtowanie stronom praw i obowiązków

Podpisanie kontraktu menedżerskiego pozwala na prowadzenie przedsiębiorstwa. Jego zawarcie oparte jest na zasadzie swobody umów wynikającej z prawa cywilnego i nie stosuje się tu przepisów kodeksu pracy.
zobacz więcej »


Świadczenie urlopowe a składki ZUS

Czy mała firma nie mająca utworzonego funduszu świadczeń socjalnych, powinna odprowadzić składki ubezpieczeniowe od wypłaconych świadczeń urlopowych – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dla kogo i kiedy karta opłaty drogowej

Winiety muszą kupować przedsiębiorcy przewożący rzeczy pojazdami, których dopuszczalna masa całkowita wynosi minimum 12 ton, oraz autobusami o takiej samej dopuszczalnej masie całkowitej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Firma może zobowiązać pracownika do parkowania pod domem

Zatrudniony, któremu firma pozwala dojeżdżać z domu do pracy służbowym samochodem, uzyskuje przychód i musi płacić podatek. Inaczej będzie jednak, jeśli firma zobowiąże go do parkowania pojazdu na parkingu w pobliżu miejsca zamieszkania lub w należącym do niego garażu. W zależności od przyjętych rozwiązań trasa z domu do pracy i z powrotem może więc mieć charakter prywatny lub służbowy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy jednorazowa amortyzacja zawsze jest opłacalna dla przedsiębiorców?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, jednorazowa amortyzacja przysługuje, przedsiębiorcy u której wartość przychodu ze sprzedaży nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym 1 200 000 euro, a także osobom rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej.
zobacz więcej »


ZUS: Ubezpieczeni mogą się ubiegać o założenie zaufanego profilu

W elektronicznych kontaktach z ZUS czy z innymi instytucjami zamiast bezpiecznego podpisu elektronicznego można korzystać z zaufanego profilu, a co ważne, posługiwanie się nim jest bezpłatne.
zobacz więcej »


Dostosowanie lokali wyborczych do potrzeb osób niepełnosprawnych

Po przeprowadzeniu wizytacji w wielu miejscowościach, Zastępca RPO Stanisław Trociuk wystąpił do: Przewodniczącego Państwowej Komisji Wyborczej, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych, Pełnomocnika Rządu do Spraw Równego Traktowania – w sprawie niedostosowania lokali wyborczych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Przeróbka auta czasami z korektą VAT

Kupuję samochód dwumiejscowy z kratką, typu van. Chcę dodać siedzenia i przerejestrować go na zwykły osobowy, a następnie sprzedać. Czy zapłacę VAT przy sprzedaży. Co z podatkiem VAT odliczonym przy zakupie auta – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-22 11:33Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.