.
W bazie wiedzy znajduje się  3964  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Opłata na PFRON jako koszt uzyskania przychodu?

Info Baza (2010-06-23), autor: Info Baza

Opłata na PFRON jako koszt uzyskania przychodu?

Ministerstwo Gospodarki w projekcie ustawy o ograniczaniu barier administracyjnych dla obywateli i przedsiębiorców proponuje, aby przedsiębiorcy niezatrudniający wymaganej przez przepisy liczby niepełnosprawnych mogli wliczyć karną opłatę na PFRON do kosztów prowadzonej działalności – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Więcej obowiązków dla niepełnosprawnych przedsiębiorców

Osoby niepełnosprawne prowadzące firmy, które ubiegają się o refundację składek na ubezpieczenie społeczne, muszą przedstawiać m.in. sprawozdania finansowe.
zobacz więcej »


Jak przedsiębiorca rozlicza się z opłat za korzystanie za środowiska

Wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawy, że są zobowiązani do uiszczania opłat za korzystanie ze środowiska. Tymczasem wystarczy, że w firmie są samochody służbowe, wózki widłowe lub kotłownia, by powstał obowiązek rozliczania się z korzystania ze środowiska.
zobacz więcej »


Abonament medyczny podlega opodatkowaniu

Prawdopodobnie w ciągu kilku miesięcy ruszy kilkaset tysięcy postępowań podatkowych mających na celu zidentyfikowanie i windykację podatku od abonamentów medycznych – twierdzi w wywiadzie dla Rzeczpospolitej Mirosław Barszcz, były wiceminister finansów, obecnie ekspert BCC.
zobacz więcej »


Trybunał Konstytucyjny w sprawie zwrotu składek ZUS

Jak informuje Rzeczpospolita, od 15 czerwca obowiązuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 26 maja 2010 r. zgodnie z którym „art. 24 ust. 7 ustawy z 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych jest niezgodny z art. 32 w związku z art. 64 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej”.
zobacz więcej »


Nie zawsze się opłaca, aby student dużo zarobił

Dochody małoletnich dzieci nie wpływają na możliwość skorzystania z ulgi rodzinnej przez rodziców. Gdy dziecko ukończyło 18 lat rodzice mogą odliczyć ulgę pod warunkiem, że w danym roku dziecko nie uzyskało dochodów podlegających opodatkowaniu według skali lub kapitałowych w łącznej wysokości przekraczającej 3089 zł – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pomyłkowo wprowadzone użycie kasy fiskalnej trzeba kontynuować

Spółka, której wysokość obrotów spowodowała w lipcu 2008 r. konieczność zainstalowania kasy fiskalnej obciążyła w sierpniu swoich pracowników za używanie aut służbowych oraz rozmowy telefoniczne fakturami VAT i dodatkowo ujęła te transakcje przy zastosowaniu kasy. Po zorientowaniu się, że sprzedaż taka jest zwolniona z obowiązku ewidencjonowania dokonała korekty księgowej, anulując pomyłkowo wystawione paragony. Zapytała również Izbę Skarbową czy postąpiła prawidłowo – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przywileje i honory dla weterana

Będą dodatki do emerytur i rent, bezpłatne leki i pieniądze na kształcenie dla uczestników misji wojskowych. Jak donosi „Rzeczpospolita” resort obrony przygotował projekt ustawy o weteranach misji pokojowych i stabilizacyjnych.
zobacz więcej »


Za dyskryminację w zatrudnieniu szef poniesie odpowiedzialność

Pracownicy powinni być równo traktowani i nie mogą być dyskryminowani w jakikolwiek sposób nie tylko z powodu płci, ale wieku, niepełnosprawności, rasy, religii czy narodowości. Naruszenie tych praw daje podwładnym podstawę do walki o odszkodowanie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-23 11:42







Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.