.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy przekazanie księgowości firmie zewnętrznej to dobry pomysł?

Rzeczpospolita (2010-06-23), autor: Anita Błaszczak, oprac.: GR

Globalne koncerny cenią Polskę jako centrum usług księgowo-finansowych. Jednak rodzime firmy z rezerwą podchodzą do przekazania ksiąg na zewnątrz – czytamy w Rzeczpospolitej.

Polska Grupa Farmaceutyczna jako jedna z pierwszych polskich firm poszła w ślady globalnych koncernów i uruchomiła firmowe centrum usług wspólnych. Jej ośrodek, który zatrudnia 250 pracowników, zapewni obsługę finansowo-księgowo-prawną całej grupy. PGF szuka klientów w kraju i za granicą, gdzie Polska ma już dobrą markę jako centrum outsourcingu procesów biznesowych (BPO).

Z usług centrów BPO korzystają przeważnie duże międzynarodowe firmy oraz ich polskie oddziały. Zagraniczni inwestorzy stanowią też główną klientelę międzynarodowych firm audytorsko-doradczych, które już w latach 90 zaczęły u nas oferować usługi outsourcingu księgowo-finansowego.

Firmy z rodzimym kapitałem na razie z rezerwą podchodzą do outsourcingu księgowości i finansów. Na razie głównie są to mikrofirmy korzystają z outsourcingu małych biur rachunkowych. Ten outsourcing zwykle się kończy, gdy firmę już stać na zatrudnienie własnego księgowego.

– Nasi przedsiębiorcy nie do końca dowierzają zewnętrznym usługom. Czują się pewniej, jeśli mają swojego księgowego, który dopilnuje spraw podatkowych, na bieżąco zajmuje się analityką finansową – mówi w „Rz” Ryszard Gorycki, szef komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Przyznaje, że przeszkodą w rozwoju outsourcingu jest też różna jakość usług biur rachunkowych, z których wiele rywalizuje głównie ceną.

Więcej w Rzeczpospolitej z 23 czerwca 2010 r.

dodano: 2010-06-24 11:13Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.