.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Podstawa "chorobówki" nie zawsze z 12 miesięcy

Info Baza (2010-06-24), autor: Info Baza

Podstawa „chorobówki” nie zawsze z 12 miesięcy

Zasiłek chorobowy dla ubezpieczonego będącego pracownikiem oblicza się w oparciu o uzyskane przez niego zarobki za ostatni rok. Jednakże reguła ta nie zawsze ma zastosowanie. W niektórych przypadkach podstawa zasiłku zostanie ustalona z krótszego okresu.
zobacz więcej »


Model Altmana

Info Baza informuje, że od poniedziałku 28 czerwca 2010 r. w Systemie ZPCHR|OR PRO wdrożony zostanie moduł do oceny sytuacji finansowej jednostki wnioskującej o udzielenie pomocy innej niż de minimis oraz pomocy de minimis liczony za pomocą Modelu Altmana.
zobacz więcej »


Składki od zlecenia uznanego za angaż pracowniczy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeżeli prawomocnym wyrokiem sąd ustali, że dana osoba mimo wykonywania umowy nazwanej zleceniem faktycznie realizowała umowę o pracę, będzie podlegała ubezpieczeniom jako pracownik, a nie zleceniobiorca.  
zobacz więcej »


Sprawdź, co robi chory na zwolnieniu

Pracodawca może skontrolować, czy chory podwładny wykorzystuje L4 zgodnie z jego przeznaczeniem, ale jeśli się okaże, że nie, straci prawo do pieniędzy.
zobacz więcej »


Jak pracować na rencie

Gazeta Wyborcza z 23 czerwca 2010 r. publikuje szereg ważnych dla pracujących rencistów pytań. Są wśród nich również dwa poniższe...
zobacz więcej »


Czy wydatki na wystrój firmy można zaliczyć do kosztów podatkowych?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, Izba Skarbowa w Poznaniu w odpowiedzi z 27 listopada 2009 r. przyznała rację spółce która spytała, czy poniesione wydatki może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Spółka zamierza poprawić wystrój pomieszczeń, gdzie znajduje się ekspozycja sprzedawanych przez nią towarów poprzez  zakup kwiatów w doniczkach, akwarium, reprodukcję obrazu, dekoracyjnego stroika i przedmiotów o podobnym charakterze.
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »


Pomoc na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

Od 28 czerwca do 9 lipca 2010 r. można składać wnioski o pomoc na tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. O wsparcie mogą się ubiegać osoby fizyczne i prawne planujące utworzenie lub rozwinięcie firm prowadzących działalność niezwiązaną z rolnictwem na obszarach wiejskich. Możliwe jest także skorzystanie w pewnych warunkach z takiego wsparcia przez firmy działające lub planujące rozpoczęcie działalności w gminach miejsko-wiejskich lub miejskich – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nowe unijne wparcie dla firm z Mazowsza

Na stronie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych pojawiła się informacja o rozpoczęciu od 30 czerwca naboru wniosków do działania 1.5 „Rozwój przedsiębiorczości” – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy przekazanie księgowości firmie zewnętrznej to dobry pomysł?

Globalne koncerny cenią Polskę jako centrum usług księgowo-finansowych. Jednak rodzime firmy z rezerwą podchodzą do przekazania ksiąg na zewnątrz – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dlaczego Polska stała się zieloną wyspą i co zrobić by utrzymać wzrost gospodarczy

Polska zaczęła stymulować popyt wewnętrzny wcześniej niż inni i zrobiła to naprawdę solidnie. To wyjaśnia fenomen zielonej wyspy wzrostu na mapie kryzysowej Europy. Teraz jednak czas na reformy.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-24 11:46Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.