.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Służba medycyny pracy

Info Baza (2010-06-29), autor: Info Baza

Służba medycyny pracy

Od 25 czerwca obowiązuje nowe rozporządzenie ministra zdrowia w sprawie sprawowania przez służbę medycyny pracy profilaktycznej opieki zdrowotnej nad osobami objętymi opieką na ich wniosek (DzU nr 113, poz. 758).
zobacz więcej »


W jakiej postaci można przechowywać kopie faktur?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, organy podatkowe powołując się na rozporządzenie ministra finansów z 28 listopada 2008 r. regulującego zasady wystawiania faktur uznają za nieprawidłowe przechowywanie faktur w formie innej, niż zostały wystawione. W ich ocenie niedopuszczalne jest przechowywanie kopii faktur wyłącznie w formie elektronicznej przy jednoczesnym wystawianiu oryginałów w postaci papierowej.
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »


Jakie świadczenia przysługują osobie czasowo niezdolnej do pracy

Pracownikowi, który ze względu na chorobę (lub odosobnienie w związku z chorobą zakaźną) nie może wykonywać zatrudnienia, w pierwszej kolejności przysługuje wynagrodzenie za czas niezdolności do pracy przewidziane przepisami kodeksu pracy. Wynagrodzenie to może on pobierać maksymalnie przez 33 dni w całym roku kalendarzowym, a jeśli ukończył 50 lat – przez 14 dni w danym roku – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zastrzeżenia w opinii biegłego rewidenta wskazują na błędy sprawozdania finansowego

Biegły rewident badający sprawozdanie finansowe może wystawić opinię z zastrzeżeniem. Pozwala ona zwrócić uwagę na nieprawidłowości zawarte w raporcie.
zobacz więcej »


Sprawdź, ile masz w OFE

Przeciętny Polak zgromadził w ciągu ponad 10 lat na swoim koncie w Otwartym Funduszu Emerytalnym nieco ponad 32 tys. zł – wynika z podanych przez ministerstwo pracy informacji porównujących wyniki funduszy.
zobacz więcej »


Sprzedaż pracownikom po niższej cenie ma swoje konsekwencje

Proponując podwładnym zakupy po preferencyjnej cenie, warto sprawdzić, czy nie trzeba będzie potrącić z tego tytułu zaliczki na podatek. No i oczywiście doliczyć VAT.
zobacz więcej »


Każdy przychód z pracy wakacyjnej trzeba opodatkować i wykazać w PIT

Opodatkowaniu podatkiem dochodowym podlegają wszelkiego rodzaju dochody. Jeśli podatnik uzyskuje dochody z kilku źródeł, np. kilku prac wakacyjnych, dochody te musi zsumować i opodatkować – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


PIT: Nowa spółka bez prawa do jednorazowej amortyzacji

Jak donosi Rzeczpospolita, jeśli wspólnik nowo powstałej spółki ma jednocześnie inną firmę, spółka, choć jest podmiotem „rozpoczynającym prowadzenie działalności gospodarczej”, nie zastosuje jednorazowej amortyzacji.
zobacz więcej »


Rzecznik Praw Obywatelskich w sprawie prawa do świadczenia pielęgnacyjnego

W świetle obecnych przepisów, osobom zmuszonym do rezygnacji z pracy zawodowej ze względu na konieczność zapewnienia opieki niepełnosprawnym dorosłym członkom rodziny nie przysługują świadczenia pielęgnacyjne (np. gdy żona lub mąż opiekują się współmałżonkiem).
zobacz więcej »


Osoby niesłyszące i niedosłyszące, powinny mieć dostęp do polskiej kinematografii

W Polsce mieszka około 100 tysięcy osób niesłyszących i kilkaset tysięcy osób, które niedosłyszą. Wciąż nie mają szansy poznania najważniejszych dzieł polskiej kinematografii – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-29 11:49Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.