.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Musi być efekt zachęty, by było dofinansowanie

Info Baza (2010-06-30), autor: Info Baza

Musi być efekt zachęty, by było dofinansowanie

Czy występuje „efekt zachęty", jeśli firma wykazuje tylko wzrost zatrudnienia osób niepełnosprawnych w danym miesiącu w stosunku do zatrudnienia osób niepełnosprawnych z poprzedzających 12 miesięcy, a nie osiąga w tym miesiącu wzrostu zatrudnienia ogółem? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Więcej osób deklaracje do ZUS złoży tylko raz

Już w lipcu ci, którzy dobrowolnie płacą na ubezpieczenie emerytalne i rentowe, nie muszą składać dokumentów rozliczeniowych za czerwiec.
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »


Standardy egzaminacyjne dla przedstawicieli 193 zawodów

29 czerwca weszło w życie rozporządzenie ministra edukacji narodowej z 10 marca 2010 r. w sprawie standardów wymagań będących podstawą przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe (Dz.U. nr 103 poz. 652) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kształtowanie rozkładów czasu pracy jest ograniczone

Pracodawcy mają możliwość elastycznego organizowania czasu pracy. Są przy tym jednak ograniczeni wymogami zapewnienia odpoczynku wynikającymi z kodeksu pracy.
zobacz więcej »


Praca sezonowa nie dla stałych kontraktów

Na okres wakacji najlepiej przyjąć stażystę. Współpracą warto też nawiązać z praktykantem i agencją pracy tymczasowej, a proponując etat, należy wybrać umowę terminową.
zobacz więcej »


Koszt można naliczyć dopiero po dokonaniu odpisu aktualizującego

Jeśli kontrahent nie zapłacił za towar można wrzucić należność w koszty. Jeden ze sposobów to uprawdopodobnienie, że jest ona nieściągalna, i dokonanie odpisu aktualizującego. Jeśli jednak firma nie zrobiła odpisu, lecz tylko spełniła ten pierwszy warunek (uprawdopodobniła, że wierzytelność jest nieściągalna), nie może jej odliczyć – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Uproszczenia dla eksporterów pośrednich

Elektroniczna wersja komunikatu IE-599 daje prawo do zastosowania stawki 0 proc. w eksporcie pośrednim – tak uznał NSA w wyroku z 25 maja 2010 r.
zobacz więcej »


Do wizyty fiskusa warto się przygotować

Kontrola podatkowa ma na celu sprawdzenie, czy kontrolowani wywiązują się z obowiązków wynikających z przepisów prawa podatkowego, a jej przeprowadzenie wymaga zasadniczo doręczenia zawiadomienia o zamiarze wszczęcia kontroli oraz upoważnienia do jej przeprowadzenia.
zobacz więcej »


Pożyczki dla firm na racjonalne wykorzystanie energii

Małe i średnie przedsiębiorstwa mogą składać w Agencji Rozwoju Przemysłu wnioski o pożyczki na realizację inwestycji poprawiających efektywność energetyczną.
zobacz więcej »


Kredyt technologiczny – premia dla inwestujących w nowe technologie

Przedsiębiorcy sektora MSP planujący wdrożenie nowych technologii mogą ubiegać się o wsparcie ze środków działania 4.3 Kredyt technologiczny w ramach PO IG (2007-2013).
zobacz więcej »


dodano: 2010-06-30 11:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.