.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Krajowa Rada Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych w sprawie propozycji zmian w ustawie o rehabilitacji (...) zgłaszanych przez rząd

Komunikat KRAZON nr 2/2010 z dnia 2 lipca 2010 r.
zobacz więcej »


Jak pracodawcy odnoszą się do propozycji ograniczenia dofinansowań do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych?

Publikujemy wyniki badania, jakie w czerwcu 2010 r. roku przeprowadził portal www.baza-wiedzy.pl
zobacz więcej »


Kompleksowy przegląd obowiązków z zakresu ochrony środowiska (szkolenie dla przedsiębiorców prowadzących warsztaty samochodowe)

Szkolenia w Poznaniu (10 sierpnia) i Warszawie (16 sierpnia)
zobacz więcej »

 
Abonamenty medyczne: na korektę zawsze będzie czas

Choć Ministerstwo Finansów deklaruje, że żądanie udostępnienia danych o firmach, z którymi centra medyczne w Warszawie mają podpisane umowy, to działanie jednego urzędu skarbowego, a nie szeroko zakrojona akcja fiskusa, przedsiębiorcy powinni zachować czujność – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Będzie druga szansa na ogłoszenie upadłości

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, sędziowie orzekający w sprawach o ogłoszeniu upadłości przyznają, że przygotowanie wniosku, jak tego wymagają przepisy, w ciągu dwóch tygodni od momentu gdy spółka przestanie regulować swoje należności, jest praktycznie niemożliwe. Wielu przedsiębiorców w pośpiechu popełnia błędy, które dotychczas powodowały odrzucenie takiego wniosku przez sąd.
zobacz więcej »


ZUS odpowie tylko na konkretny wniosek

Przedsiębiorca może wystąpić do ZUS o wydanie pisemnej interpretacji zakresu i sposobu zastosowania przepisów, z których wynika obowiązek świadczenia składek na ubezpieczenia społeczne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Opłaty przy najmie zwiększą koszty

Osoba, która uzyskuje przychody z najmu, który jest rozliczany na zasadach ogólnych i ponosząca wydatki na czynsz, podatek od nieruchomości, opłatę za użytkowanie wieczyste gruntu oraz jednorazową opłatę za służebność gruntową, może wydatki te zaliczyć do kosztów podatkowych.
zobacz więcej »


Emerytura bez względu na wiek?

Sejm rozpoczął pracę nad obywatelskim projektem nowelizacji przepisów dającym prawo do emerytury osobom z długim stażem. Jak donosi Rzeczpospolita projekt został złożony w Sejmie już na początku tego roku przez Obywatelski Komitet Inicjatywy Ustawodawczej.
zobacz więcej »


Emerytura nie uchroni przed utratą etatu

Wyznaczając kandydatów do zwolnienia, pracodawca nie musi pomijać tych, którzy pobierają pieniądze z ZUS. Nie odpowie za dyskryminację ze wzglądu na wiek, jeśli będzie on tylko współprzyczyną redukcji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-07-05 10:24Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.