.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy zmienią się zasady odliczania VAT przy nabyciu samochodu do działalności?

Obecnie podatnicy VAT mają zasadniczo prawo do pełnego odliczenia VAT przy zakupie pojazdów samochodowych z tzw. kratką. Chodzi tu o pojazdy samochodowe, inne niż osobowe, o dopuszczalnej ładowności powyżej 500 kg i dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony. Jednak może to ulec zmianie.
zobacz więcej »


Jaka waloryzacja rent i emerytur w 2011 roku?

W marcu każdego roku emeryci i renciści dostają podwyżkę świadczeń. Rząd przedstawił prognozy inflacji i wzrostu płac w 2010 roku, na podstawie których tworzony jest wskaźnik waloryzacji – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Warszawie (23 lipca), Bydgoszczy (29 lipca), Poznaniu (30 lipca), Katowicach (5 sierpnia), Wrocławiu (6 sierpnia), Łodzi (17 sierpnia), Rzeszowie (19 sierpnia), Krakowie (20 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Zobowiązania emerytów i rencistów wpływają na wysokość wypłacanych świadczeń

Emeryci i renciści otrzymują świadczenia, których wysokość ustalana jest według ściśle określonych zasad. Zdarza się jednak, iż pieniądze dostarczone przez listonosza lub wpływające na konto świadczeniobiorcy znacznie odbiegają od kwoty określonej w decyzji przyznającej prawo do emerytury lub renty. Przyczyną mogą być różne zobowiązania finansowe emeryta lub rencisty.
zobacz więcej »


Doradztwo zawodowe w ramach IPR poza de mninims

MPiPS w piśmie do Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych , wyjaśnia że koszty doradztwa zawodowego w ramach indywidualnych programów rehabilitacji nie są objęte regułą de minimis.
zobacz więcej »

 
Zabawa w zginanie faktur

Od lat tysiące firm w Polsce przesyłają sobie faktury e-mailem w zwykłym pliku. Fiskus uważa, że to nielegalne. W praktyce prowadzi to do absurdu – przedsiębiorcy drukują faktury z e-maila i zginają na pół – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Mity emerytalne

Komisja Europejska zaapelowała wczoraj o wydłużanie aktywności zawodowej. U nas z propozycji zrównania wieku emerytalnego wycofują się po kolei członkowie rządu. Karierę robi za to formuła „elastyczny wiek emerytalny”.
zobacz więcej »


ZUS rozlicza uiszczone przez płatnika składki według ustalonej kolejności

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, na podstawie deklaracji ZUS dokonuje rozliczenia dokonanej przez płatnika wpłaty na koncie płatnika i ewidencjonuje dane na koncie ubezpieczonego za dany miesiąc kalendarzowy, zgodnie z oznaczeniem dokonanym przez płatnika składek na poleceniu zapłaty. Dokonanie korekty danych wpisanych przez płatnika na dokumencie płatniczym co do miesiąca, za który ma zostać rozliczona wpłata, możliwe jest tylko za zgodą ZUS.
zobacz więcej »


Tylko praca zarobkowa pozbawi biznesmena zasiłku

Jeżeli przedsiębiorca na chorobowym będzie nadal podpisywać dokumenty, to w razie kontroli ZUS może stracić prawo do zasiłku za cały okres zwolnienia. Gdy będą to tylko czynności formalnoprawne, to może się wybronić w sądzie.
zobacz więcej »


Po rezygnacji ze zwolnienia możesz odzyskać VAT od wcześniejszych zakupów

Przedsiębiorca może odliczyć podatek naliczony od środków trwałych i wyposażenia zakupionych w okresie zwolnienia, po rezygnacji z niego. Aby skorzystać z tego prawa, nie musi sporządzać spisu z natury.
zobacz więcej »


Kiedy przysługuje prawo do odprawy emerytalnej?

Każdy pracodawca ma obowiązek wypłaty odprawy pieniężnej w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia na rzecz pracownika odchodzącego na emeryturę lub rentę z tytułu niezdolności do pracy – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-09 11:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.