.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe zasady podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracowników

Opracowanie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z 20 lipca 2010 r.
zobacz więcej »


Nowy cykl szkoleń z Danutą Multańską
zobacz więcej »


Jak rozliczasz VAT, gdy sprzedajesz przez Internet

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą wysyłkową, w tym za pośrednictwem Internetu, mają sporo problemów z prawidłowym wywiązaniem się z obowiązków podatnika VAT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak prawidłowo wypełnić wniosek WN-U-G?

Odpowiedzi PFRON na 23 najważniejsze pytania z zakresu wypełniania wniosku o refundację składek na ubezpieczenia społeczne dla osób niepełnosprawnych – WN-U-G
zobacz więcej »


Spółka nie podzieli zysku bez zatwierdzanego raportu

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, zgodnie z ustawą o rachunkowości podział lub pokrycie wyniku finansowego może nastąpić po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego. Niedopełnienie przez spółkę jawną administracyjnego obowiązku zatwierdzenia sprawozdania finansowego nie uprawnia do uchylenia się od wypłaty zysku należnego wspólnikowi.
zobacz więcej »


Budowlani pod lupą

Skarbówka sprawdziła firmy deweloperskie. Inspektorzy ujawnili wyłudzenia VAT i fikcyjne koszty. Oznacza to, że kolejne branże mogą się spodziewać kontroli.
zobacz więcej »


Do ewidencji sprzedaży wierzytelności potrzebne są konta przychodów i kosztów finansowych

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, ewidencja księgowa sprzedaży wierzytelności uzależniona jest od tego, czy wcześniej został dokonany odpis aktualizujący takiej należności w księgach rachunkowych.
zobacz więcej »


Wydatki na opinie i analizy mogą być kosztem

Zdarza się, że po przeanalizowaniu otrzymanych materiałów i dokumentacji spółka uznaje, że budowa obiektu w danej lokalizacji nie byłaby korzystna. Czy wówczas poniesione wydatki może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy świadczenia urlopowe, można zaliczyć do kosztów?

O zasadach wypłaty świadczenia urlopowego mówi art. 3 ust. 4-5a ustawy o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych. Ustawa zezwala na wypłaty świadczenia urlopowego firmom, które nie tworzą zakładowego funduszu świadczeń socjalnych pod warunkiem, że zatrudniają mniej niż 20 pracowników. Przedsiębiorstwom, które zrezygnowały z utworzenia funduszu i zatrudniają 20 lub więcej pracowników ustawa o zfśs nie daje możliwość wypłaty świadczenia urlopowego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przełamywacze barier pilnie potrzebni

Katowickie stowarzyszenie FAON apeluje do miast o stworzenie programu, dzięki któremu będzie można  zatrudniać asystentów dla osób niepełnosprawnych w każdym mieście.
zobacz więcej »


Utrata zdrowia musi być znaczna, żeby dawała prawo do renty z ZUS

Sąd Najwyższy stwierdził, że nie każdy gorszy stan zdrowotny uzasadnia stwierdzenie niezdolności do pracy. Jest to możliwe jedynie w sytuacji, gdy w myśl art. 12 ust. 3 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z FUS zdolność do pracy zgodnej z poziomem posiadanych kwalifikacji została utracona przez wnioskodawcę w stopniu znacznym.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-20 11:36Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.