.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Info Baza (2010-07-22), autor: Info Baza

Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Polska Organizacja Pracodawców Osób niepełnosprawnych opublikowała wstępną wersję projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Jak stosować model Altmana w odniesieniu do polskich sprawozdań finansowych

Ekonomista ze Szkoły Głównej Handlowej wyjaśnia wątpliwości na szkoleniach organizowanych przez Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Kiedy wynagrodzenie trzeba uzupełnić?

Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego w pełnym miesięcznym wymiarze czasu pracy nie może być niższe niż wynagrodzenie minimalne obowiązujące w danym roku. Taka wysokość poborów jest zagwarantowana ustawowo. Jednak zdarza się, że pomimo efektywnej pracy w ciągu całego miesiąca, pensja pracownika jest niższa od minimalnej. W takim przypadku należy ją wyrównać do tego poziomu.
zobacz więcej »


Kto uiści opłatę za korzystanie ze środowiska?

Firma zewnętrzna przewozi towary z mojej hurtowni do sklepów. Kto ma płacić w tym wypadku za korzystanie ze środowiska Ja czy właściciel tamtego przedsiębiorstwa – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlop wychowawczy w latach osiemdziesiątych jest okresem nieskładkowym

– Zamierzam złożyć wniosek o przyznanie emerytury. W latach 1981–1986 przebywałam na płatnym urlopie wychowawczym. Czy okres ten zostanie zaliczony do okresów składkowych, czy nieskładkowych? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dofinansowanie z ZFŚS bez ZUS

Firma, która ma zakładowy fundusz świadczeń socjalnych i z jego środków będzie dofinansowywać wypoczynek podwładnych, od takich świadczeń nie musi płacić zaliczek na podatek dochodowy i odprowadzać składek ubezpieczeniowych.
zobacz więcej »


System zmianowy uzgodnij z pracownikami

Przy systemie zmianowym pracodawca musi zmodyfikować regulamin pracy i skonsultować się z radą pracowników. W niektórych przypadkach będzie też musiał wypowiedzieć dotychczasowe warunki zatrudnienia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy ulga rehabilitacyjna

Osoby niepełnosprawne mogą bez ograniczeń odliczać m.in. wydatki na dostosowanie mieszkania do swoich potrzeb lub na sprzęt do rehabilitacji. – czytamy w Rzeczpospolitej. Tak z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację poselską nr 16 104.
zobacz więcej »


Zatopione firmy mają pieniądze na wynagrodzenia

Siedem dni – tyle będzie czekał zakład pracy na decyzję Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych o sfinansowaniu zaległych poborów. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-22 11:49Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.