.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wielkie zmiany w ustawie o rehabilitacji!

Info Baza (2010-07-29), autor: Info Baza

Wielkie zmiany w ustawie o rehabilitacji!

Zachowanie osobowości prawnej PFRON i dofinansowania do zatrudnienia osób z lekkim stopniem niepełnosprawności, ale też likwidacja ulg i zwolnień podatkowych dla ZPCh-ów i zwiększenie czasu pracy dla pracowników z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. To tylko niektóre regulacje wprowadzone w projekcie ustawy z dnia 21 lipca 2010r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.
zobacz więcej »


Przedstawiciele jakich profesji muszą przejść na emeryturę ze względu na wiek

Pracodawca nie może zwolnić pracownika ze względu na to, że ten ukończył wiek emerytalny. Od tej zasady są jednak wyjątki – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Dłuższa dniówka robocza w systemie równoważnym

W systemie podstawowym dobowy wymiar czasu pracy nie może przekroczyć 8 godzin. Jednak czasami względy organizacyjne lub rodzaj pracy wymagają, aby była ona świadczona przez większą liczbę godzin. Koniecznym wówczas staje się wprowadzenie równoważnego systemu czasu pracy, który dopuszcza taką możliwość.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Poznaniu (26 sierpnia) i Bydgoszczy (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Nieujawnione źródła przychodów (cz. I): Kiedy podatek dochodowy wynosi 75%?

Podatek dochodowy od osób fizycznych zazwyczaj kojarzy się ze skalą podatkową, przy której stawki podatku wynoszą 18% i 32% lub podatkiem liniowym zarezerwowanym dla przedsiębiorców, którego stawka wynosi 19%. Zdarza się jednak, że podatnicy muszą zapłacić fiskusowi 75% podatku. Dotyczy to osób uzyskujących przychody nieznajdujące pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzące ze źródeł nieujawnionych (określane wspólnym mianem przychodów ze źródeł nieujawnionych).
zobacz więcej »


Tygodnik Finansowy: Co wspólnego ma światowej sławy ekonomista, Edward Altman z typowym polskim zakładem pracy chronionej?

Ostatnie decyzje Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych sprawiły, że los kilkunastu tysięcy pracodawców osób niepełnosprawnych zatrudniających niemal 250 tys. pracowników z różnymi schorzeniami w sposób bezpośredni zależy od stworzonego przez profesora modelu, zwanego modelem Altmana.
zobacz więcej »


Co może zrobić rząd by ograniczyć deficyt budżetowy?

Jak donosi Gazeta Wyborcza, do końca tygodnia rząd ma przedstawić plan finansów państwa na najbliższe cztery lata. Pokaże w nim m.in. ścieżkę obniżania deficytu i zapewne zarys reform, które na to pozwolą. Czy w planie będzie podwyżka podatków?
zobacz więcej »


Reorganizacja urzędów i izb skarbowych

Jak donosi „Rzeczpospolita” w Ministerstwie Finansów trwają prace nad zmianą organizacji urzędów i izb skarbowych. Projekt zarządzenia w tej sprawie został właśnie opublikowany na stronie internetowej ministerstwa.
zobacz więcej »


Inspektor ZUS nie straci pracy przez rentę

Z przepisów zniknie obowiązek zwolnienia kontrolera ZUS, który złożył wniosek o przyznanie emerytury czy renty – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Środki na zagraniczną promocję polskich przedsiębiorców

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, nowe rozporządzenie dotyczące szczegółowego przeznaczenia, warunków i trybu udzielania pomocy finansowej na udział przedsiębiorców w programach promocji wejdzie w życie 6 sierpnia 2010 r. W rozporządzeniu tym określono katalog kosztów kwalifikujących się do udzielenia pomocy. Do takich wydatków zalicza się te, które związane są m.in. z pokryciem kosztów wynajmu powierzchni wystawienniczej oraz sal konferencyjnych.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-29 11:37Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.