.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy pracownik będzie wliczany do wskaźnika zatrudnienia

Info Baza (2010-08-05), autor: Info Baza

Kiedy pracownik będzie wliczany do wskaźnika zatrudnienia

Prowadzę zakład pracy chronionej. Czy mogę czasowo wypożyczyć innemu pracodawcy swojego niepełnosprawnego pracownika i czy w takiej sytuacji pracownik ten będzie liczony do wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych w zakładzie macierzystym? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Opłata skarbowa to nie podatek

Naczelny Sąd Administracyjny (sygn. akt II FSK 674/10) stwierdził, że gminy nie muszą zwracać importerom samochodów opłaty za wydane zaświadczenie VAT 25 – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Poznań (26 sierpnia), Bydgoszcz (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Jak uzyskać orzeczenie o niepełnosprawności?

Niepełnosprawność jest okolicznością uzasadniającą przyznanie różnego rodzaju świadczeń i przywilejów. Aby jednak z nich korzystać, niezbędne jest udokumentowanie niepełnosprawności lub jej stopnia. Wydawaniem stosownych orzeczeń zajmują się powiatowe zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności, które wszczynają postępowanie na wniosek osoby zainteresowanej, po przedłożeniu przez nią odpowiednich dokumentów.
zobacz więcej »


Skierowanie osoby niepełnosprawnej na turnus rehabilitacyjny

Mój ojciec jest osobą niepełnosprawną. Podczas wizyty u lekarza dowiedziałem się, że może on liczyć na dofinansowanie na pobyt w ośrodku w ramach turnusu rehabilitacyjnego. Jak uzyskać takie wsparcie? O jak duże dofinansowanie można się starać?
zobacz więcej »


Ochrona danych osobowych pracowników

Instytucje szkoleniowe domagają się coraz więcej szczegółów na temat pracowników przysyłanych do nich na kursy – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Budownictwo mieszkaniowe: nie uda się odzyskać podatku z własnych faktur

Z interpretacji Izby Skarbowej w Warszawie z 15 czerwca 2010 r. (IPPB2/415-204/10-4/AK) wynika, że zwrot osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym dotyczy jedynie wydatków udokumentowanych fakturami VAT w rozumieniu przepisów ustawy o VAT. Podstawę do obliczenia kwoty zwrotu części wydatków stanowi faktura wystawiona dla osoby fizycznej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Osoby fizyczne bez Numeru Identyfikacji Podatkowej

Z informacji do których dotarła Rzeczpospolita wynika, że trwają prace nad założeniami do projektu zmiany ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników, który będzie przewidywał zniesienie obowiązku posługiwania się NIP przez osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej.
zobacz więcej »


Nawet gdy zatrudniasz tylko na wakacje, masz obowiązki podatkowe

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, gdy angażujemy do pracy pracowników tylko przez dwa miesiące w roku i wypłacamy im niewielkie sumy nieprzekraczające kwoty powodującej obowiązek zapłaty podatku, to i tak musimy pobrać od nich zaliczki na podatek.
zobacz więcej »


W powrocie do zdrowia pomaga także ZUS

Jak czytamy w Rzeczpospolitej nie każdy chory wie, że oprócz rehabilitacji prowadzonej przez NFZ podobną pomoc w dojściu do pełnej sprawności organizuje ZUS.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-05 12:17Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.