.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Kiedy i na jakich zasadach można skrócić okres wypowiedzenia umowy o pracę

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, są sytuacje, gdy firmie zależy na szybszym rozstaniu z pracownikami. Wtedy niektórym z nich w określonych okolicznościach można skrócić okres wypowiedzenia.
zobacz więcej »


Czy jest wolne za niedzielę 15 sierpnia?

Jak informuje Rzeczpospolita, pracodawcy nie muszą za ten dzień zapewniać pracownikom innego dnia wolnego do końca obowiązującego u nich okresu rozliczeniowego.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Łodzi (17 sierpnia), Rzeszowie (19 sierpnia), Krakowie (20 sierpnia), Warszawie (23 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Refundacja składek ze środków PFRON: Decyzja ZUS nie wystarczy

Czy decyzja o przyznaniu lub kontynuacji renty wydana przez ZUS jest wystarczającym dokumentem potwierdzającym niepełnosprawność, aby można było ubiegać się na jej podstawie o refundację składek na ubezpieczenia społeczne – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

Mija termin dla przedsiębiorczych matek

Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Do czerwca z możliwości tej skorzystało ponad 14 tys. matek.
zobacz więcej »


ZUS: Nowa wersja Elektronicznego Urzędu Podawczego

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uruchomił nową wersję Elektronicznego Urzędu Podawczego. Dzięki nowym rozwiązaniom serwis będzie łatwiejszy w obsłudze i umożliwi załatwianie większej niż dotychczas liczby spraw.
zobacz więcej »


Odszkodowania można żądać tylko przez trzy lata

Pracownik, który doznał uszczerbku na zdrowiu lub innych szkód wynikłych na skutek działań dyskryminacyjnych pracodawcy, może żądać rekompensaty. Ma na to ściśle określony czas.
zobacz więcej »


Co może, a czego nie wolno Służbie Celnej

Komunikat Ministerstwa Finansów z 9 sierpnia 2010 r.
zobacz więcej »


To podatnik ma obowiązek przekonać fiskusa do swoich racji

WSA w Krakowie w wyroku z 9 grudnia 2009 r., I SA/Kr 1327/09 uznał, że to podatnik ma obowiązek przekonać fiskusa do swoich racji.
zobacz więcej »


Dotacja dla niepełnosprawnych jest wolna od podatku dochodowego

Dotacja na rozpoczęcie działalności gospodarczej dla osób niepełnosprawnych nie podlega opodatkowaniu ani wykazaniu w PIT.
zobacz więcej »


Reformowanie reformy emerytalnej

Zdaniem autora, idylliczny obraz funkcjonowania systemu emerytalnego po reformie z 1999 r. staje się coraz mocniej zakłócony. Jeśli rząd rzeczywiście przestraszy się skutków wzrostu zadłużenia państwa, to wkrótce możemy być świadkami reformowania reformy sprzed 11 lat i obniżenia części składki przekazywanej do OFE.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-11 11:41Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.