.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jakie składki ZUS podczas łączenia umowy o pracę, umowy zlecenia i działalności gospodarczej?

Pracownik z tytułu umowy o pracę uzyskuje miesięcznie przychód w wysokości wyższej niż minimalne wynagrodzenie i jednocześnie wykonuje umowę zlecenia zawartą z innym podmiotem niż własny pracodawca z miesięcznym wynagrodzeniem w wysokości 20% minimalnego wynagrodzenia. Ponadto, od 1 września 2009 r. osoba ta prowadzi na podstawie wpisu do ewidencji działalność gospodarczą. Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne z tytułu prowadzenia działalności dla tej osoby nie może być niższa od 30% minimalnego wynagrodzenia, gdyż spełnia ona warunki z art. 18a ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych. Jak osoba ta podlega ubezpieczeniom społecznym od 1 września 2009 r.?
zobacz więcej »


Założenie spółki z o.o. stanie się łatwiejsze

Spółka powstanie bez udziału notariusza. Wystarczy urzędowy formularz wysłany przez Internet. Projekt przepisów jest już gotowy.
zobacz więcej »


Czy OC i AC zdrożeje?

Kierowcy muszą spodziewać się podwyżki cen ubezpieczeń OC i AC – zapowiada „Gazeta Wyborcza”. Powodem jest zapowiadana podwyżka VAT, bo wyższy podatek oznacza podwyższenie cen napraw samochodów w warsztatach.
zobacz więcej »


Pomysły na OFE nie przejdą

Projekt wymaga odrzucenia – napisał minister Michał Boni w opinii do założeń zmian w Otwartych Funduszach Emerytalnych opracowanych przez MPiPS – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Pracownik z innego miasta może liczyć na przywileje od szefa

Pracodawca może dać rozłąkowe albo wynająć mieszkanie podwładnemu, który musiałby dojeżdżać do firmy. W obu przypadkach czekają go rozrachunki z fiskusem i ZUS.
zobacz więcej »


Przedawnionych wierzytelności nie uwzględnisz przy rozliczeniu podatkowym

Dopóki nieściągalne należności od kontrahentów się nie przedawnią, dopóty można próbować zrekompensować swoje straty, zaliczając je do kosztów podatkowych. Z chwilą przedawnienia jest to wykluczone.
zobacz więcej »


Jak opodatkować dochód akcjonariusza w spółce osobowej

Spółka komandytowo-akcyjna zwróciła się do organu podatkowego o wydanie interpretacji dotyczącej opodatkowania PIT przychodów osiąganych przez jej wspólników – osoby fizyczne będące akcjonariuszami.
zobacz więcej »


ZUS zdecydował o przyszłości Krajowego Systemu Informatycznego

Zarząd Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zdecydował o nieprzedłużaniu umowy głównej w zakresie budowy Kompleksowego Systemu Informatycznego (KSI) zawartej z firmą Asseco w 1997 r. W najbliższych miesiącach ogłoszony zostanie przetarg na utrzymanie i rozwój części systemu KSI w zakresie wspomagania ekonomiki Zakładu. W zakresie pozostałych części systemu negocjowane są nowe umowy z dotychczasowym wykonawcą.
zobacz więcej »


Fiskus zwleka ze zwrotem podatku i odsetek

Zagranicznym firmom trudno odzyskać VAT zapłacony przy zakupach. Nie inaczej jest z odsetkami za spóźniony zwrot. Polski fiskus nie chce ich płacić, mimo że regularnie przegrywa spory przed sądem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nowelizacja Ordynacji podatkowej rozpatrzona przez Senat

Na posiedzeniu w dniu 12 sierpnia Senat rozpatrzył rządową nowelizację Ordynacji podatkowej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-13 11:22Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.