.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Tylko nieobecny jest chroniony przed zwolnieniem

Info Baza (2010-09-21), autor: Info Baza

Tylko nieobecny jest chroniony przed zwolnieniem

Z wyroku Sądu Najwyższego (sygn. II PK 343/09) wynika, że jeżeli długotrwale chory pracownik pojawi się w budynku firmy, przełożony ma prawo go zwolnić.
zobacz więcej »


Jak MPiPS zaopiniowało poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji (...)

Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych – Jarosław Duda – wylicza najważniejsze zmiany i ich wpływ na finanse publiczne, zgłasza wątpliwości, formułuje propozycje zmian.
zobacz więcej »


Projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. •• Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. •• Bieżące problemy dotyczące pozyskiwania pomocy publicznej przez pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Katowicach (23 września), Wrocławiu (24 września), Warszawie (28 września)
zobacz więcej »


Konsultacje merytoryczne oraz prawne w trakcie procedury wyjaśnień dla PFRON

Serwis www.baza-wiedzy.pl informuje, że istnieje możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych oraz prawnych w trakcie procedury wyjaśniania dla PFRON sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstwa uzależnionego od otrzymywania pomocy publicznej w postaci dofinansowań do wynagrodzeń na zatrudnionych pracowników niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Rozliczenie leasingu nadal z wątpliwościami

Po niedawnym orzeczeniu Naczelnego Sądu Administracyjnego dotyczącym zasad rozliczenia wstępnej opłaty leasingowej, podatkowe skutki leasingu nadal budzą kontrowersje.
zobacz więcej »


Nie masz na podatek, złóż wniosek o ulgę

Osoba w trudnej sytuacji materialnej może wystąpić o umorzenie podatku. Urzędy niechętnie jednak rezygnują z należności. Większe szanse są na to, że zaczekają na pieniądze.
zobacz więcej »


Kiedy zaksięgować fakturę za towar

Przyjęcie towaru do naszego magazynu nastąpiło 20 sierpnia, natomiast faktura dotarła do spółki 25 sierpnia. Czy należy zaksięgować osobno dokument PZ, a osobno fakturę? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy świadczenie rehabilitacyjne

ZUS płaci pracownikom po okresie zasiłku chorobowego, ale tytko tym, którzy mają szanse wyzdrowieć.
zobacz więcej »


Spóźnione renty

W listach do Rzecznika Praw Obywatelskich wiele osób informuje, że okres podjęcia decyzji o przyznaniu przez ZUS renty z tytułu niezdolności do pracy trwa o wiele dłużej niż przepisowe 60 dni. W tym czasie poszkodowany i członkowie jego rodziny często mają kłopoty ze zdobyciem środków utrzymania.
zobacz więcej »


Większe zmiany w OFE za trzy lata

Jak informuje Rzeczpospolita, trwają  uzgodnienia dotyczące zmian w prawie o funduszach emerytalnych. Nowe prawo ma  m.in. rozszerzyć możliwość lokowania pieniędzy przez fundusze emerytalne w nowych instrumentach. Dodatkowo katalog inwestycyjny ma zostać rozszerzony o warianty subskrypcyjne, fundusze ETF oraz certyfikaty inwestycyjne funduszy inwestycyjnych, które lokują pieniądze w spółki niepubliczne.
zobacz więcej »

dodano: 2010-09-21 12:20Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.