.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Renty i emerytury: czy będą nowe zasady waloryzacji?

Info Baza (2010-08-27), autor: Info Baza

Renty i emerytury: czy będą nowe zasady waloryzacji?

Rząd rozważa zmianę zasad waloryzacji świadczeń emerytalnych i rentowych. Zyskają najubożsi.
zobacz więcej »


Firma dostanie dofinansowanie tylko w przypadku zatrudnienia nowej osoby

Firmy zatrudniające niepełnosprawnych mogą utracić część dofinansowania pensji tych pracowników otrzymywanego z PFRON. Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych uznało bowiem, że dotacja taka nie przysługuje pracownikom, którzy już w trakcie trwania stosunku pracy uzyskali orzeczenie o niepełnosprawności (BON-I-52311-240-2-LK/2010). W takiej sytuacji nie wystąpi bowiem tzw. efekt zachęty, czyli wzrost zatrudnienia w firmie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych. Omówienie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Ostatnie szkolenie cyklu – Łódź, 6 września 2010 r.
zobacz więcej »


Kiedy opłaca się składki od świadczeń urlopowych?

Czy należy opłacić składki od świadczeń urlopowych w sytuacji, gdy świadczenia te wypłacają pracodawcy, którzy nie tworzą zakładowego funduszu świadczeń socjalnych?
zobacz więcej »


Ile naprawdę kosztuje sms?

Faktyczny koszt jednego smsa to... jeden grosz - twierdzi prezes UKE Anna Streżyńska i planuje obniżkę stawek hurtowych smsów, które wynoszą obecnie... 15 groszy. To doprowadzi do spadku przychodów operatorów komórkowych i ich inwestycji – protestuje PKPP Lewiatan.
zobacz więcej »


Można się zajadać w restauracji i ćwiczyć na siłowni na koszt firmy

Przedsiębiorca, który organizuje przyjęcia weselne, może odliczyć wydatki na obiady w knajpach. Doradca podatkowy może wrzucić w koszty służbowy rower. Natomiast ochroniarzowi wolno zaliczyć do kosztów karnet na siłownię – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Unieważnione druki zaświadczeń lekarskich

Komunikat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 25 sierpnia 2010 r. w sprawie kradzieży, zagubienia i zaginięcia druków zaświadczeń lekarskich o czasowej niezdolności do pracy.
zobacz więcej »


Nielegalne kryteria rekrutacji dzieci do przedszkoli

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, domaganie się w procesie rekrutacji dzieci do przedszkoli zaświadczeń ZUS RMUA oraz kopii PIT rodziców narusza obowiązujące w Polsce prawo. Jest to niedopuszczalne i narusza prywatność rodziców i dzieci.
zobacz więcej »


Można wystąpić o zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy osobie niepełnosprawnej

O wsparcie w postaci zwrotu kosztów wyposażenia stanowiska pracy osoby niepełnosprawnej może wystąpić pracodawca, niezależnie od wielkości zatrudnienia ogółem oraz wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Dlaczego zasiłek stały zmniejsza wysokość dodatku mieszkaniowego?

Państwo wypłaca najbardziej potrzebującym zasiłek stały w wysokości 444 zł. i obliguje do występowania do gmin o dodatek mieszkaniowy. A wtedy o tę kwotę zasiłek zmniejsza.
zobacz więcej »


Jak wykazuje się efekt zachęty?

Czy prawdą jest, że warunkiem otrzymania dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego jest wykazanie na niego efektu zachęty? Co to jest efekt zachęty? W której pozycji na wniosku WN-D lub INF-D-P wykazuje się efekt zachęty?
zobacz więcej »

dodano: 2010-08-27 11:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.