.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowy wzór zaświadczenia lekarskiego

Info Baza (2010-10-21), autor: Info Baza

Nowy wzór zaświadczenia lekarskiego

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 1 października 2010 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad i trybu wystawiania zaświadczeń lekarskich, ... (Dz. U. nr 189, poz. 1270) określa nowy wzór...
zobacz więcej »


Odbyło się drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, podczas drugiego czytania, które odbyło się w Sejmie w  środę 21 października projekt poparły kluby Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. PSL zgłosił poprawkę, zgodnie z którą PFRON ma wypłacać pracodawcom dofinansowania do pensji w ciągu 25, a nie 30 dni od momentu złożenia wniosku w tej sprawie.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Warszawie (25 listopada 2010 r.) i Poznaniu (29 listopada)
zobacz więcej »


Jak wykazać wynagrodzenie pracownika na druku ZUS Z-3?

Pracodawcy nieuprawnieni do wypłaty swoim pracownikom świadczeń chorobowych z funduszu ubezpieczeń społecznych, muszą przekazywać płatność zasiłków do ZUS, w tym również za okres po ustaniu stosunku pracy. Organ rentowy natomiast ustala prawo do świadczenia oraz jego wysokość w oparciu o dokumenty dostarczone przez pracodawcę, w tym m.in. zaświadczenie płatnika składek wystawione na druku ZUS Z-3. Formularz ten należy wypełnić ze szczególną starannością, gdyż błędne informacje mogą przyczynić się do powstania nadpłaty lub niedopłaty zasiłku.
zobacz więcej »


Jak liczyć wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych?

Umiejętność prawidłowego obliczenia wysokości wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych jest bardzo ważna. Od jego wartości zależy bowiem dla pracodawców z otwartego rynku obowiązek dokonywania wpłat na PFRON, a w przypadku rynku chronionego uzyskanie statusu ZPCh – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dokształcanie pracowników: Kiedy pracodawca nie może żądać zwrotu kosztów

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, jesienią 2009 r. pracownik ukończył studia podyplomowe, na które został skierowany przez pracodawcę. W umowie zobowiązał się do przepracowania u niego trzech lat po ukończeniu nauki. Jednak w październiku 2010 r. musiał złożyć wypowiedzenie z powodu przeprowadzki do innego miasta do poślubionej
właśnie żony.
zobacz więcej »


Nie wszystkie wygrane w konkursach są zwolnione od PIT

Aby wygrana mogła być zwolniona od podatku dochodowego, konkurs nie tylko powinien być organizowany, ale i ogłaszany za pomocą środków masowego przekazu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Bez długów na czarną listę

Nie trzeba mieć długów, by zostać wpisanym do rejestru dłużników – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Biura informacji gospodarczej nie weryfikują informacji, jakie są podawane przez wierzycieli.
zobacz więcej »


VAT: Do zastosowania zerowej stawki konieczny jest oryginał listu przewozowego

Jak donosi Rzeczpospolita, organy podatkowe niezmiennie twierdzą, że takie warunki spełnia tylko dokument w formie papierowej. Tymczasem wyroki sądów pozwalają zastosować stawkę 0 proc. na podstawie listu przesłanego faksem lub e-mailem. Problem dotyczy firm, które dokonują tzw. wewnątrzwspólnotowej dostawy towaru, czyli sprzedają je spółkom z innych krajów UE.
zobacz więcej »

dodano: 2010-10-21 12:02Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.