.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

W 2011 r. wymiar czasu pracy na nowych zasadach

Info Baza (2010-11-22), autor: Info Baza

W 2011 r. wymiar czasu pracy na nowych zasadach

Od 1 stycznia 2011 r. będą obowiązywały nieco zmienione zasady ustalania wymiaru czasu pracy. Według nowych norm nie każde święto będzie obniżało ten wymiar. Ponadto od przyszłego roku ustawodawca wprowadził nowy dzień wolny od pracy, którym będzie Święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. Powyższe zmiany trzeba będzie uwzględnić przy ustalaniu wymiaru czasu pracy w różnych okresach rozliczeniowych.
zobacz więcej »


Od nowego roku wyższe pochodne od minimalnego wynagrodzenia

Od 1 stycznia 2011 r. minimalne wynagrodzenie pracowników zatrudnionych w pełnym wymiarze czasu pracy wyniesie 1.386 zł (rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie, Dz. U. z 2010 r. nr 194, poz. 1288). Przy czym w okresie pierwszego roku pracy nie może ono być niższe niż 80% wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, czyli nie niższe niż 1.108,80 zł.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o rehabilitacji i jej wpływ na dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników, zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, uprawnienia niepełnosprawnych pracowników, ulgi i zwolnienia podatkowe oraz status zakładu pracy chronionej

Szkolenia w Bydgoszczy, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu, Zielonej Górze, Kielcach, Olsztynie, Gdańsku, Lublinie, Białymstoku
zobacz więcej »


Kontakt telefoniczny z pracownikami PFRON

Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 19 listopada 2010 r.
zobacz więcej »


Kiedy zwrot za soczewki kontaktowe bez PIT

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, art. 21 ust. 1 pkt 11 ustawy o PIT zwalnia z opodatkowania świadczenia rzeczowe i ekwiwalenty za nie, przysługujące na podstawie przepisów o bezpieczeństwie i higienie pracy, jeżeli zasady ich przyznawania wynikają z odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw.
zobacz więcej »


VAT a świadczenia socjalne dla pracowników

Pracownik, który częściowo finansuje wykupione przez pracodawcę usługi rekreacyjno-sportowe, powinien zostać obciążony VAT. Należy zastosować taką samą stawkę, jaka wynika z faktury zakupu otrzymanej przez zakład pracy.
zobacz więcej »


VAT a limity obrotów: Nie trzeba zawiadamiać urzędu, żeby nadal płacić podatek

Przedsiębiorcy, których obroty w 2010 r. nie przekroczą 100 tys. zł, mogą w 2011 r. skorzystać ze zwolnienia albo wybrać opodatkowanie. Nie mają dodatkowych obowiązków administracyjnych z tym związanych. Jedyny obowiązek, o którym przypomina MF, dotyczy aktualizacji VAT-R.
zobacz więcej »


www.e-pfron.pl – problemy z dostępem do witryny

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 26.10.2010 r. zmieniona została delegacja domeny e-pfron.pl w NASK (http://www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl).
zobacz więcej »


Przyznając bony świąteczne firma może domagać się wykazania dochodów rodziny

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, bony przekazane w jednakowej kwocie wszystkim pracownikom nie są świadczeniem z ZFŚP, mimo że zostały z tego źródła sfinansowane. Tak uznał Sąd Najwyższy w wyroku z 16 września 2009 r. (I UK 121/09).
zobacz więcej »


Spółki nadal podwójnie karane za zaległości wobec ZUS

Wyrok zakazujący ponoszenia podwójnej odpowiedzialności przez pracodawców za zaległości wobec ZUS nie dotyczy spółek. Tak wynika z wyroku z 18 listopada 2010 r., który zapadł przed Trybunałem Konstytucyjnym (P 29/09) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Pięćdziesiąt lat na szukanie teczek personalnych

Jak informuje Rzeczpospolita, nawet na 30 tys. złotych grzywny naraża się ten pracodawca, który nie prowadzi dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz akt osobowych pracowników. Tyle też grozi szefowi pozostawiającemu akta załogi w warunkach grożących ich uszkodzeniem lub zniszczeniem.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-22 12:39Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.