.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowelizacja ustawy o PIT: Nowe obowiązki osób niepełnosprawnych

Osoba, która chce skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej, będzie musiała ujawnić dane swojego przewodnika. Jak donosi Rzeczpospolita, nowelizacja ustawy o PIT spowoduje również to, że urzędy skarbowe będą sprawdzały uprawnienia psa do opieki nad niewidomymi.
zobacz więcej »


Ustawa o równym traktowaniu a kształtowanie warunków umów cywilnoprawnych

Pracujący na zlecenie będzie mógł zażądać podwyżki, jeśli otrzymają inny zleceniobiorca. To zleceniodawca będzie musiał udowodnić, że nie dyskryminował podwładnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Szkolenia w Łodzi (26 listopada 2010 r.), Krakowie (2 grudnia), Katowicach (3 grudnia)
zobacz więcej »

 
W tym roku zmian w rentach nie będzie: Na razie renciści nie dorobią bez ograniczeń

Mimo szumnych zapowiedzi od stycznia nie zmienią się przepisy dotyczące rent. Dla części osób to świetna wiadomość. Dla innych niekoniecznie.
zobacz więcej »


Dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych: Rząd sprawdzi wstrzymywanie dopłat

Z danych POPON wynika, że około 700 firm ma problemy z otrzymaniem dofinansowania do pensji niepełnosprawnych pracowników. Wypłata pomocy została im wstrzymana, bo PFRON uznał, że przedsiębiorstwa te znajdują się w trudnej sytuacji ekonomicznej. A potencjalni bankruci nie mogą, zgodnie z prawem unijnym, otrzymywać pomocy publicznej – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Opóźnienia w wydawaniu rozporządzeń

Projekty rozporządzeń powinny być przygotowywane już na etapie opracowywania projektu ustawy. Opóźnienia w wydawaniu aktów wykonawczych uniemożliwiają bowiem prawidłowe stosowanie przepisów ustaw, co powoduje, że obywatele nie mogą czasami realizować swych ustawowych uprawnień – uważa Rzecznik Praw Obywatelskich.
zobacz więcej »


Nowe zasady identyfikacji podatników i płatników

Ministerstwo Finansów opublikowało założenia do projektu ustawy o zmianie ustawy o zasadach ewidencji i identyfikacji podatników i płatników oraz o zmianie niektórych innych ustaw. Mają one usprawnić, ujednolicić oraz uprościć obowiązujące procedury dotyczące ewidencji i identyfikacji podatników i płatników poprzez...
zobacz więcej »


Odprawa pośmiertna nie dla wszystkich

Brat zmarłego pracownika nie dostanie po nim pieniędzy, jeśli nie ma prawa do renty rodzinnej. Rodzice też nie zawsze mogą na nie liczyć.
zobacz więcej »


Jak zmiany w systemie emerytalnym mogą wpłynąć na wysokość przyszłych emerytur

Na zawieszeniu składki do OFE stracą klienci funduszy. Spadnie wysokość emerytur milionów Polaków. Osoba zarabiająca średnią krajową 3,5 tys. zł, wchodząca do systemu, po 35. latach straciłaby w wyniku zmian ok. 50 tys. zł.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-23 12:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.