.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

W 2011 roku emeryci będą musieli wybrać etat lub świadczenie

Od stycznia nie będzie już można skorzystać z emerytury z ZUS, jeśli wcześniej nie rozwiąże się stosunku pracy. Ci, którzy skorzystali już z tej możliwości, do października muszą wybrać emeryturę lub etat. Posłowie zajmowali się we wtorek (23 listopada) rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o finansach publicznych – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Palarnia w firmie: Jakim wymogom powinno odpowiadać miejsce do palenia tytoniu w zakładzie pracy

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, obecnie wymagania techniczne palarni określa rozporządzenie ministra pracy i polityki socjalnej z 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. W palarni powinno przypadać co najmniej 0,1 m2 powierzchni podłogi na każdego pracownika najliczniejszej zmiany korzystającego z tego pomieszczenia. Ale powierzchnia poszczególnych pomieszczeń przeznaczonych na palarnie nie powinna być mniejsza niż cztery m2.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenia w Poznaniu (29 listopada 2010 r.)  i Warszawie (6 grudnia 2010 r.)
zobacz więcej »


VAT w 2011 roku: Wielki kłopot ze zmianami

Podwyższone stawki podatku VAT to najmniejszy problem związany ze zmianami podatkowymi, bo kilka przepisów uchwalonych przez Sejm może spowodować całą lawinę kłopotów i nieporozumień.
zobacz więcej »


Nowelizacja ustawy o VAT: Co się stanie z inwestycjami wieloletnimi po zmianie stawek

Ani rząd, ani Ministerstwo Finansów nie uznały za ważne opracowania przepisów przejściowych, które zminimalizowałyby skutki planowanego zwiększenia stawek VAT na inwestycje realizowane w trybie zamówień publicznych. Gminy boją się sporów z wykonawcami, a przedsiębiorstwa – obniżki rentowności.
zobacz więcej »


Nowe zasady egzaminu na doradcę podatkowego

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, przed przystąpieniem do egzaminu na doradcę podatkowego kandydaci powinni poznać zasady, które trzeba stosować przed i w trakcie egzaminu. Wynikają one z nowego rozporządzenia z 2 listopada 2010 r. ministra finansów w sprawie Państwowej Komisji Egzaminacyjnej do spraw Doradztwa Podatkowego i przeprowadzania egzaminu na doradcę podatkowego, które weszło w życie 9 listopada.
zobacz więcej »


Jak ZUS wylicza wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy

Wysokość renty z tytułu niezdolności do pracy uzależniona jest od kilku czynników. Należą do nich liczba okresów składkowych i nieskładkowych, podstawa wymiaru świadczenia oraz aktualnie obowiązująca kwota bazowa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Składki na Fundusz Pracy odlicza tylko ten wspólnik, który je zapłacił

Składka na Fundusz Pracy opłacona przez jednego ze wspólników spółki osobowej nie może być kosztem podatkowym u wszystkich wspólników. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytanie „Rzeczpospolitej”.
zobacz więcej »


Dodatkowy urlop wypoczynkowy: Nie wszyscy niepełnosprawni mają dłuższe wakacje

Dziesięć dni dodatkowego urlopu dostanie osoba z umiarkowanym lub znacznym stopniem niepełnosprawności. Ale nie wtedy, gdy jest nauczycielem lub pracuje w służbie cywilnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-11-24 12:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.