.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ściąga na rok 2011

Info Baza (2011-01-03), autor: Info Baza

Ściąga na rok 2011

Graniczne kwoty obrotu dla celów VAT, podatek od nieruchomości (stawki maksymalne), składki na ubezpieczenia za pracowników, jednomiesięczne okresy rozliczeniowe (przy wolnych sobotach), dni świąteczne, abonament rtv, minimalna podstawa składek, „chorobówka” dla pracownika „50+”, kwota rocznego limitu składek ZUS, kwota odliczeń wydatków na cele mieszkaniowe, jednorazowa amortyzacja, współczynnik urlopowy, księgi rachunkowe (limit przychodów).
zobacz więcej »


Kadry i płace w 2011 roku – zmiany w prawie pracy, systemie ubezpieczeń społecznych, ustawach podatkowych i ustawie o rehabilitacji: omówienie nowych przepisów; praktyczne stosowanie nowych i problematycznych rozwiązań prawnych

Szkolenia we Wrocławiu (13 stycznia 2011 roku), Bydgoszczy (17 stycznia), Warszawie (24 stycznia)
zobacz więcej »


Rozliczenie VAT na przełomie lat 2010-2011

Uchwalona w dniu 26 listopada 2010 r. ustawa o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej, do art. 41 ustawy o VAT dodaje nowe ustępy 14a-14f. Wprowadzenie tych przepisów ma pomóc podatnikom ustalać właściwe stawki VAT w okresie przejściowym.
zobacz więcej »


PIT – Kalendarz podatnika i płatnika na 2011 rok

Opracowanie Ministerstwa Finansów z 1 stycznia 2011 roku dotyczące podatku dochodowego od osób fizycznych obejmujące: terminy składania deklaracji, zawiadomień i oświadczeń, terminy wpłat, podmioty zobowiązane do składania dokumentów i dokonywania wpłat, rodzaje formularzy i podstawy prawne poszczególnych czynności.
zobacz więcej »


Rewolucja w przepisach dla zakładów zatrudniających niepełnosprawnych

Nowelizacja ustawy o rehabilitacji (...) z 29 października 2010 r. wprowadza szereg ważnych zmian. Część z nich weszła w życie 1 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »Zmiany w dofinansowaniu zatrudnienia pracowników niepełnosprawnych weszły w życie

Zmniejszenie od lipca dofinansowania zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym, a zwiększenie dla osób z niepełnosprawnością w stopniu znacznym przewiduje nowelizacja ustawy o niepełnosprawnych, która 1 stycznia weszła w życie.
zobacz więcej »


Pracownicy i emeryci: Zmiana zasad rozliczeń po nowelizacji ustawy o PIT

Osoba, której pracodawca opłaci zakwaterowanie, skorzysta ze zwolnienia z podatku do 500 zł miesięcznie, niezależnie od miejsca zakwaterowania.
zobacz więcej »


Rostowski obiecuje dziedziczenie pieniędzy w ZUS-ie

Minister Finansów Jacek Rostowski obiecuje możliwość dziedziczenia tzw. części ZUS-owskiej drugiego filaru. Chodzi o tę część naszych składek emerytalnych, które obecnie trafiają do OFE, a według rządowych zapowiedzi od kwietnia mają zostać przeniesione do ZUS.
zobacz więcej »


Koncentracje – pytania przedsiębiorców

Jak liczyć obroty uczestników transakcji, kto powinien zgłosić zamiar koncentracji i kiedy powinna ona zostać notyfikowana Komisji Europejskiej? Odpowiedzi na te i inne pytania dostarcza lektura wyjaśnień dotyczących przepisów w sprawie kontroli koncentracji, przygotowanych przez UOKiK.
zobacz więcej »


Zmiana godzin pracy oddziałów PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż z dniem 3 stycznia 2011 roku zmianie ulegają godziny pracy Oddziałów Funduszu.
zobacz więcej »


W 2011 roku wzrosną emerytury, renty i płace nauczycieli

Prawie 10 mln emerytów i rencistów otrzyma w marcu podwyżkę. We wrześniu o 7proc. wzrosną płace nauczycieli.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-03 13:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.