.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe prawo 2011: Zmiany w składkach ZUS

Info Baza (2011-01-13), autor: Info Baza

Nowe prawo 2011: Zmiany w składkach ZUS

Zmiany w przepisach, jakie nastąpiły od nowego roku, nie ominęły również składek ubezpieczeniowych w ZUS. Wzrost minimalnej płacy spowodował zwiększenie wysokości najniższej podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne dla niektórych przedsiębiorców oraz dla osób przebywających na urlopie wychowawczym. Z kolei zwiększenie kwoty przeciętnego wynagrodzenia przyjętego do ustalenia rocznego limitu składek emerytalno-rentowych spowodowało zmianę wysokości podstawy wymiaru składek dla przedsiębiorców opłacających składki na zasadach ogólnych.
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku VAT w 2011 roku

Zmiany w podatku VAT w 2011 roku zostały wprowadzone pięcioma ustawami i kilkunastoma rozporządzeniami wykonawczymi. Razem z tabelami PKWiU 2008 jest to blisko 1000 stron aktów prawnych i niewiele osób będzie miało czas żeby ten materiał uważnie przeczytać. A przeczytany tekst trzeba jeszcze odnieść do przepisów obowiązujących wcześniej. W końcu trzeba też mieć pewność, jak nowe prawo zastosować w praktyce. A jak zastosować w praktyce art. 3 Ustawy z dnia 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym?
zobacz więcej »


Formularz INF-O-PP ma zostać rozszerzony

Jak informuje Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, Rada Nadzorcza PFRON zaleciła Zarządowi PFRON uzupełnienie informacji INF-O-PP o pozycję, w której przedsiębiorcy będą mogli dodatkowo wyjaśnić powody, dlaczego udzielili odpowiedzi twierdzących w części B pkt 5 formularza, pomimo, iż są w dobrej sytuacji ekonomicznej.
zobacz więcej »


Nowe prawo 2011: zmiany stawek VAT

Ustawa o zmianie niektórych ustaw związanych z realizacją ustawy budżetowej wprowadziła na okres trzech lat zmiany do ustawy o VAT polegające na podwyższeniu stawek VAT o jeden punkt procentowy, tj. z 7% do 8% oraz z 22% do 23%. Równocześnie od początku tego roku obowiązuje nowy załącznik do ustawy o VAT zawierający wykaz towarów objętych stawką 5%. Dodatkowo należy pamiętać, że od 1 stycznia 2011 r. dla celów podatkowych stosuje się PKWiU z 2008 r.
zobacz więcej »


Informację ZUS IWA trzeba złożyć do 31 stycznia

Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, 31 stycznia 2011 r. mija termin na złożenie „Informacji o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe” ZUS IWA za 2010 r.
zobacz więcej »


Co powinien wiedzieć kandydat na doradcę podatkowego?

Ministerstwo Finansów opublikowało wykaz pytań i zadań egzaminacyjnych do egzaminu na doradcę podatkowego z 2009 r. z podziałem na pytania testowe, otwarte i zadania do samodzielnego wykonania.
zobacz więcej »


Dopłata z PFRON tylko za jeden etat

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, firmy nie będą już zatrudniać jednej osoby na kilka etatów, tylko po to, aby otrzymać pomoc z PFRON. Tak wynika z ustawy z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Przepisy te obowiązują od 1 stycznia 2011 r.
zobacz więcej »


Nie każdy przedsiębiorca płaci składkę zdrowotną

Prowadzący działalność, który jednocześnie pobiera emeryturę lub rentę, ma prawo nie odprowadzać należności do ZUS, a mimo to wolno mu korzystać z bezpłatnej opieki medycznej.
zobacz więcej »


Dowód osobisty z chipem ma ułatwić kontakty z ZUS

Osoby przesyłające drogą elektroniczną wnioski do ZUS już w tym roku nie będą musiały korzystać z płatnego zestawu do składania kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Pakiet rozporządzeń dających taką możliwość ma zostać podpisany lada dzień – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-01-13 12:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.