.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy błąd programu kadrowo-płacowego może być argumentem w sporach z ZUS

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ZUS nałożył na biznesmenkę podwyższoną składkę na ubezpieczenie wypadkowe. Ukarał ją za błędne wyliczenie tej składki w czerwcu i lipcu 2009 r. Powodem był błąd danych zaimportowanych do programu Płatnik z programu rozliczeniowego Kadry i Płace.
zobacz więcej »


Obowiązek ubezpieczenia wypadkowego osób pobierających stypendium w okresie odbywania studiów podyplomowych oraz podstawa wymiaru składek na ubezpieczenie zdrowotne dla bezrobotnych niepobierających zasiłku lub stypendium

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z 8 lutego 2011 r. dotycząca zmiany przepisów obowiązującej od 1 lutego 2011 r.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację pracowników niepełnosprawnych w 2011 roku po nowelizacji ustawy o rehabilitacji, zgodnie z nowymi rozporządzeniami wykonawczymi

Szkolenia w Łodzi (11 lutego), Olsztynie (14 lutego), Gdańsku (15 lutego)
zobacz więcej »


Co zrobić z nadpłatami dla zmarłego pracownika

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli pracodawca wypłacił pracownikowi zawyżoną pensję, a zatrudniony w tym czasie zmarł, to pracodawca nie może nadpłaty potrącić samodzielnie z pensji, bądź odprawy pośmiertnej wypłacanej rodzinie zmarłego. Wyjątek, gdy spadkobiercy zgodzą się oddać część wynagrodzenia poprzez uszczuplenie odprawy.
zobacz więcej »


Czy kanadyjski system emerytalny może sprawdzić się w Polsce

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, Centrum, im. Adama Smitha po raz kolejny stawia za wzór system emerytalny w Kanadzie i proponuje wprowadzenie w Polsce emerytury obywatelskiej o równej wysokości dla wszystkich osób, które osiągną wiek emerytalny.
zobacz więcej »


Strata przedawnia się dłużej niż zobowiązanie

Fiskus nie może kwestionować wysokości straty dopiero po upływie pięciu lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym podatnik skończył ją rozliczać za dany rok podatkowy. Tak uznał NSA w wyrokach z  13 maja 2010 r. (II FSK 402/09) oraz 27 sierpnia 2010 r. (II FSK 583/09) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Biegli rewidenci powinni oceniać raporty a nie je tworzyć

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, główne tezy konferencji „Zielona księga – przyszłość rynku usług audytorskich”, zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne, Stowarzyszenie Księgowych w Polsce i Krajową Izbę Biegłych Rewidentów dotyczą zmiany  prawa bilansowego, poprawy  jakości rachunkowości i wzmocnienia niezależności biegłych rewidentów.
zobacz więcej »


Gdzie targowisko, gdzie podatki, czyli wielki chaos z opłatami

Czym się różni handel od sprzedaży, czy targowisko ma być pod dachem, czy nie. O tym intensywnie debatują senatorzy.
zobacz więcej »


Policja zatrudnia osoby z niepełnosprawnością

Komenda Główna Policji nawiązała współpracę z fundacją Integracja. Celem współpracy jest rozpropagowanie wśród osób z niepełnosprawnością informacji o wolnych stanowiskach pracy w policji, należących do korpusu służby cywilnej.
zobacz więcej »


Programy „Junior” oraz „Pitagoras 2007” w 2011 r. : terminy składania wniosków

Informacja Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 8 lutego 2011 r.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-09 14:06Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.