.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Świadczenia urlopowe w 2011 r.

Info Baza (2011-02-24), autor: Info Baza

Świadczenia urlopowe w 2011 r.

Dla pracowników zatrudnionych w tzw. normalnych warunkach pracy, pracowników wykonujących prace w szczególnych warunkach lub prace o szczególnym charakterze i pracowników młodocianych.
zobacz więcej »


Rzeczpospolita wyjaśnia: Dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń emerytów z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i umiarkowanym

Wynagrodzenia za luty mogą zostać wypłacone także po zmianie przepisów, przedsiębiorcy nadal będą mieli prawo do pomocy. Od 1 marca przedsiębiorcy zatrudniający niepełnosprawnych emerytów z orzeczeniem o lekkim lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności stracą prawo do dofinansowania ich wynagrodzeń z PFRON. Zgodnie z interpretacją tych przepisów przez fundusz nowe zasady będą stosowane do wniosków złożonych za marzec 2011 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych po nowelizacji ustawy o rehabilitacji w związku z obowiązkiem zwrotu niewykorzystanych kwot

Szkolenia w: Warszawie (28 lutego 2011 r.), Poznaniu (2 marca), Bydgoszczy (3 marca), Rzeszowie (7 marca), Krakowie (8 marca), Sosnowcu (14 marca), Wrocławiu (15 marca), Olsztynie (21 marca), Gdańsku (22 marca), Łodzi (28 marca)
zobacz więcej »


Rozliczanie podatku od nieruchomości po utracie statusu zakładu pracy chronionej

30 listopada 2010 r. spółka utraciła status zakładu pracy chronionej i tym samym przestała korzystać ze zwolnienia z podatku od nieruchomości. Od kiedy powinna zacząć go płacić? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


PIT-11: Zdobywanie wiedzy zwolnione od podatku

Pracodawca, który w 2010 r. wysłał pracownika na szkolenie, nie musi pobierać zaliczek na PIT, nawet gdy odbywało się ono w czasie, gdy nie obowiązywał przepis kodeksu pracy, który określał zasady pomocy firm w kształceniu zatrudnionych przez nie osób – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Jak ZUS rozlicza emeryta i rencistę

Jak czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, pierwszym z wariantów rozliczenia przychodu emeryta lub rencisty jest rozliczenie roczne. Polega na porównaniu przychodu osiągniętego przez świadczeniobiorcę w całym roku z rocznymi kwotami granicznymi przychodu ustalonymi dla tego roku. Kwoty te stanowią sumę miesięcznych progów zarobkowych wynoszących 70 proc. i
130 proc. średniej pensji.
zobacz więcej »


Dochody z nieujawnionych źródeł: Czy można legalnie uniknąć opodatkowania 75% stawką sankcyjną

Podatnicy chwytają się różnych sposobów, by uniknąć wymiaru podatku od dochodu z nieujawnionych źródeł. Nie zawsze przyjmują dobrą strategię – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urlop ojcowski również na dzieci przysposobione

W dniu 1 stycznia 2011 r. weszły w życie zmiany w kodeksie pracy zwiększające uprawnienia ojców adopcyjnych do korzystania z urlopu ojcowskiego na przysposobione dziecko. Zmiany wydłużają wiek dziecka, w którym ojciec adopcyjny będzie mógł korzystać z takiego urlopu – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-02-24 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.