.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Pomoc de minimis z uwzględnieniem powiązań kapitałowych i osobowych

Limity pomocy de minimis w ciągu trzech lat podatkowych uzależnione są od branży, w której funkcjonuje przedsiębiorca. Ten najwyższy wynosi 200 tys. euro, najniższy już tylko 7,5 tys. euro. W przypadku spółek osobowych przy obliczaniu czy próg nie został przekroczony bierze się pod uwagę pomoc de minimis, jaką otrzymała spółka i jej wspólnicy.
zobacz więcej »


Obowiązki przedsiębiorców w zakresie opłaty produktowej

Do dnia 31 marca br. wielu przedsiębiorców musi wywiązać się z obowiązku uregulowania opłaty produktowej. Obowiązek ten dotyczy nie tylko opłaty za opakowania, ale również za wprowadzanie na rynek sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Należne opłaty podmiot zobowiązany do ich wniesienia musi naliczyć samodzielnie.
zobacz więcej »


Uzyskiwanie, ewidencjonowanie i wydatkowanie środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych

Szkolenia w  Łodzi (28 marca), Wrocławiu (29 marca), Poznaniu (4 kwietnia), Bydgoszczy (5 kwietnia), Rzeszowie (11 kwietnia), Krakowie (12 kwietnia), Olsztynie (28 marca), Gdańsku (29 marca)
zobacz więcej »


Składanie deklaracji DEK-II przez pracodawców prowadzących zakład pracy chronionej

Dnia 18 marca 2011 r. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zaktualizował wyjaśnienia.
zobacz więcej »


VAT: Sejm poszedł na rękę cukiernikom

Sejm przyjął wszystkie poprawki Senatu zgłoszone do nowelizacji ustawy o VAT, w tym wniosek o objęcie 8-proc. stawką ciastek, których termin przydatności do spożycia nie przekracza 45 dni. Zmiana ma wejść w życie 1 kwietnia.
zobacz więcej »


Zmiany w różnicach kursowych

Następca prawny przejmowanej firmy będzie miał 30 dni, by zmienić metodę rozliczania transakcji w walutach obcych i poinformować o tym urząd skarbowy – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Inspektorzy skarbowi szukają nielegalnego oprogramowania

Dziś inspektorzy kontroli skarbowej zaczną sprawdzać legalność oprogramowania komputerowego w firmach. W styczniu i w lutym kontrolerzy sprawdzali kasy fiskalne - wystawili 7134 mandaty.
zobacz więcej »


VAT: Problemy z rozliczeniem zarobków dyrektora

Menedżer, który jest podatnikiem, płaci podatek niezależnie od wysokości przychodów. Według fiskusa nie ma prawa do zwolnienia podmiotowego.
zobacz więcej »


Akcja promocyjna plus VAT: Firmy które planują kampanie reklamowe, powinny uwzględnić w budżecie koszt podatku

Jak donosi Rzeczpospolita, nowelizacja ustawy o VAT przewiduje opodatkowanie nieodpłatnie przekazanych towarów bez względu na to, czy są związane z działalnością czy też nie. Teraz można obdarowywać kontrahentów bez konieczności naliczania daniny.
zobacz więcej »


Zleceniobiorca bez wcześniejszej emerytury

Ubezpieczony, który chce skorzystać z możliwości przejścia na wcześniejszą emeryturę, musi pamiętać o rozwiązaniu wszystkich dodatkowych umów lub o zakończeniu działalności gospodarczej jeszcze przed rozwiązaniem umowy o pracę, nawet jeśli taka dodatkowa działalność nie przynosi mu żadnych dochodów – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-03-21 12:14Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.