.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

ZUS może zażądać zwrotu świadczenia przedemerytalnego

Info Baza (2011-04-22), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 22 kwietnia 2011 r. «

ZUS może zażądać zwrotu świadczenia przedemerytalnego

Osoba, która otrzymywała pieniądze od organu rentowego, mimo przekroczenia granicy rocznych przychodów, musi je oddać. Może jednak zasłaniać się tym, że nikt wcześniej, o tym jej nie informował – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenie w Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »


Kiedy płacić składki i podatki od prezentów świątecznych

Pieniądze z funduszu socjalnego, kosze z łakociami i bony do supermarketu są wolne od składek – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Umowa użyczenia między kontrahentami

W prowadzeniu działalności gospodarczej przedsiębiorcy często korzystają ze składników majątku należących do innych podmiotów. Zazwyczaj użytkują je na podstawie umów odpłatnych takich jak umowa dzierżawy, najmu czy też leasingu. Zdarza się również, że z cudzego majątku korzystają nieodpłatnie w ramach umowy użyczenia. Nieodpłatność umowy nie oznacza jednak, że nie wywołuje ona skutków w podatku dochodowym.
zobacz więcej »


Problem z ustalaniem stawki VAT przy refakturowaniu mediów

Refakturowanie usług występuje w praktyce dość powszechnie. Dopiero od 1 kwietnia 2011 r. pojecie to zostało zdefiniowane w ustawie o VAT. Do niedawna refakturowanie tzw. mediów przy umowach najmu było powszechnie akceptowane przez organy podatkowe. Jednak od pewnego czasu fiskus wyraża pogląd, że opłaty za media powinno wliczać się do podstawy opodatkowania czynszu za wynajem lokalu.
zobacz więcej »


Jak otrzymać ulgę za kasę fiskalną

Od 1 maja wielu przedsiębiorców dotychczas zwolnionych z tego obowiązku musi zacząć wydawać paragony. Najwyższy czas zainstalować urządzenia rejestrujące i dopełnić formalności niezbędnych, aby otrzymać zwrot części kosztów ich zakupu – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Niepełnosprawna asesor nie wróci do pracy

Prokurator okręgowy zwolnił z pracy asesor, która po wypadku porusza się na wózku inwalidzkim. Wczoraj sąd uznał, że działał on zgodnie z prawem – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urzędnicy będą patrzeć na ręce innym urzędnikom

Nie będzie uprzedzenia o kontroli w urzędzie prowadzonej po sygnałach o nieprawidłowościach w funkcjonowaniu jednostki – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Zamieszanie wokół terapii dzieci: płacą rodzice

Ośrodki zajmujące się rehabilitacją, które nie są ZOZ-ami, mają problem z rozliczeniem. Jak donosi Rzeczpospolita wszystko skomplikowało się z początkiem 2011 r., kiedy weszła w życie nowelizacja ustawy o VAT. Podmioty inne niż zakłady opieki zdrowotnej zostały wówczas objęte 23 proc. VAT.
zobacz więcej »


Kiedy sąd odrzuci spóźnione odwołanie od decyzji organu rentowego

Niekorzystne rozstrzygnięcie ZUS można zaskarżyć. Jest na to jednak tylko miesiąc. Gdy się nie zmieścimy w tym czasie, sprawa jest z góry przegrana – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Skąd wziąć pieniądze na rozkręcenie własnego biznesu

Bezrobotny chcący założyć własną firmę nie dostanie dwóch dotacji. Musi się zdecydować albo na pieniądze z urzędu pracy, albo z funduszy strukturalnych – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-22 08:56Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.