.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Szkolenia dla księgowych zwolnione z VAT

Info Baza (2011-04-29), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 29 kwietnia 2011 r. «

Szkolenia dla księgowych zwolnione z VAT

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, organy podatkowe zmieniły zdanie i zgodziły się na zwolnienie z VAT szkoleń prowadzonych przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.
zobacz więcej »


Ocena wartości przedsiębiorstw na potrzeby: ustalenia ich wyceny rynkowej, pozyskiwania udziałowców i partnerów handlowych, emisji akcji i obligacji, wejścia na giełdę, współpracy z bankiem i ubiegania się o pomoc publiczną

Szkolenie w Warszawie (20 maja)
zobacz więcej »


Czy można zabezpieczyć zwrot pomocy środkami ZFRON

Jako pracodawca prowadzący zakład pracy chronionej wnioskujemy o różne formy pomocy ze środków PFRON. Organy udzielające pomocy uzależniają ją od zabezpieczenia ewentualnego zwrotu pomocy poprzez ustanowienie blokady rachunku bankowego. Okresowo na naszym rachunku obrotowym występuje brak wolnych środków w wysokości pomocy, z której chcielibyśmy skorzystać. Natomiast na rachunku bankowym ZFRON zawsze mamy wolne środki w takiej kwocie. Czy wnioskując o pomoc, możemy wskazać rachunek bankowy ZFRON jako zabezpieczenie zwrotu pomocy? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Ze sprzedaży udziałów lub akcji trzeba rozliczyć się z fiskusem

Jak podaje Rzeczpospolita, podatnicy, którzy w 2010 r. osiągnęli dochody z tzw. kapitałów pieniężnych, muszą złożyć w urzędzie skarbowym odrębne zeznanie.
zobacz więcej »


Kiedy za skutki nieszczęśliwego zdarzenia nie będzie świadczeń

Wypadek, który miał miejsce podczas załatwiania prywatnych spraw, nie będzie wypadkiem przy pracy. Nawet gdy szef pozwolił podwładnemu opuścić firmę w roboczych godzinach.
zobacz więcej »


Prowadzący zakład pracy chronionej musi odpowiednio zarządzać środkami funduszu

Środki zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych tworzonego przez prowadzących zakłady pracy chronionej stanowią wydzielony organizacyjno - prawnie zasób pieniężny. Może być on wykorzystany wyłącznie na ściśle określone cele – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zysk trzeba przeksięgować na konto 820

Jak powinniśmy rozksięgować zysk spółki cywilnej za 2010 rok – pyta czytelniczka Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Stwierdzenie objawów choroby zawodowej uzasadnia przeniesienie do innej pracy

Pracodawca ma obowiązek przenieść pracownika do innej pracy zarówno wtedy, gdy stał się on niezdolny do wykonywania dotychczasowej pracy wskutek choroby zawodowej, jak i w razie stwierdzenia u niego objawów wskazujących na jej powstawanie – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Świadczenia dla pracowników z ZFŚS a rozliczenie VAT

Podmiot administrujący środkami ZFŚS nie może zostać uznany za podatnika VAT, w związku z czym czynności wykonywane w ramach Funduszu nie mogą podlegać opodatkowaniu tym podatkiem. Tak uznał NSA w wyroku z dnia 18 stycznia 2011 r., sygn. akt I FSK 91/10 (orzeczenie prawomocne).
zobacz więcej »


Ewidencja zakupu drukarki komputerowej

Zakupiliśmy drukarkę komputerową o wartości netto 2.500 zł. Czy o wartość drukarki należy zwiększyć wartość początkową zestawu komputerowego, czy też stanowi ona odrębny środek trwały?
zobacz więcej »

dodano: 2011-04-29 08:57Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.