.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

logo
» NEWSLETTER: 31 maja 2011 r. «

ZUS: nowe kody ubezpieczeń, zmiany podstaw prawnych dotychczasowych kodów

W Dzienniku Ustaw nr 109 z 30 maja 2011 r. pod pozycją 633. zostało opublikowane Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 13 maja 2011 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów zgłoszeń do ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego, imiennych raportów miesięcznych i imiennych raportów miesięcznych korygujących, zgłoszeń płatnika, deklaracji rozliczeniowych i deklaracji rozliczeniowych korygujących, zgłoszeń danych o pracy w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze oraz innych dokumentów.
zobacz więcej »


Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska w I półroczu 2011 r.
 
Szkolenia w Poznaniu (7 czerwca 2011 r.), Wrocławiu (8 czerwca), Katowicach (16 czerwca), Krakowie (17 czerwca), Warszawie (20 czerwca)
zobacz więcej »


Nie rozwiązuj umowy zaraz po okresie zasiłkowym

Długa choroba zatrudnionego daje szefowi prawo do rozstania się z nim w trybie natychmiastowym, ale nie wtedy, gdy czeka on na decyzję ZUS o przyznaniu świadczenia rehabilitacyjnego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Optymalizacja kosztów podatkowych: Wydatki na pracowników

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, szczególną uwagę należy zwrócić na moment rozpoznania kosztów pracowniczych. Wydatki na wynagrodzenia pracownicze stanowią koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za który są należne, pod warunkiem że zostały wypłacone lub postawione do dyspozycji w terminie wynikającym z prawa pracy, umowy lub innego stosunku łączącego strony.
zobacz więcej »


VAT na usługi medyczne i rehabilitacyjne: Czy skierowanie na zabiegi decyduje o stawce

Osoba, która bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem skorzysta z masażu leczniczego lub zapisze się na hydroterapię, także zapłaci za nie cenę bez podatku. Jak donosi Rzeczpospolita, tak wynika z interpretacji Izby Skarbowej w Poznaniu z 29 kwietnia 2011 r. (ILPP2/AA3-274/11-4/AK).
zobacz więcej »


Niepełnosprawność nie wystarcza do uzyskania renty

Uzyskanie stopnia niepełnosprawności nie gwarantuje nabycia prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. Muszą być bowiem spełnione wszystkie warunki do uzyskania tego świadczenia – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

   
Komitet audytu a odpowiedzialność rady nadzorczej za sprawozdanie finansowe

Spółka giełdowa w swojej strukturze ma komitet audytu. Czy istnienie komitetu chroni radę nadzorczą przed odpowiedzialnością za sprawozdanie finansowe? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Degradacja może być mobbingiem

Szef nie powinien przenosić pracownika na stanowisko naruszające jego godność, ani powierzać zadań poniżej posiadanych przez niego umiejętności. Może bowiem za to zapłacić – ostrzega Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Pośredniak pracy z certyfikatem nie daje gwarancji dobrej usługi

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, certyfikat marszałka województwa nie daje gwarancji, że agencja nie oszukuje swoich klientów.
zobacz więcej »


Specemerytury dla górników wypłacane kosztem bezrobotnych

Jak stwierdza w komentarzu redakcyjnym, Bartosz Marczuk, kierownik działu kraj Dziennika Gazety Prawnej, rząd powinien wprost powiedzieć bezrobotnym, że to z ich pieniędzy wypłaca specjalne górnicze świadczenia.
zobacz więcej »

dodano: 2011-05-31 11:08Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.