.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wszystko o świadczeniach urlopowych

Info Baza (2011-06-06), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 6 czerwca 2011 r. «

Wszystko o świadczeniach urlopowych

Prawem pracownika jest skorzystanie co roku z płatnego, nieprzerwanego urlopu wypoczynkowego. W niektórych zakładach na czas takiego wypoczynku wypłacane jest świadczenie urlopowe. Takie finansowe wsparcie od pracodawcy pozwala na zorganizowanie dowolnej formy odpoczynku: wczasów, wycieczek czy rajdów. Ograniczona jest jedynie wysokość wypłacanego świadczenia urlopowego.
zobacz więcej »


Zmiana warunków umowy nie tylko aneksem

Najbardziej praktycznym sposobem modyfikacji warunków zatrudnienia jest porozumienie zmieniające. Doceniają je zwłaszcza pracodawcy, ponieważ pozwala im uniknąć wielu formalności związanych z innym trybem wprowadzenia zmian do umowy, jakim jest wypowiedzenie zmieniające. Jeżeli jednak pracownik nie zgadza się na proponowane warunki zatrudnienia, dokonanie tego wypowiedzenia jest niezbędne.
zobacz więcej »


Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska w I półroczu 2011 r.
 

Szkolenia w Poznaniu (7 czerwca 2011 r.), Wrocławiu (8 czerwca), Katowicach (16 czerwca), Krakowie (17 czerwca), Warszawie (20 czerwca)
zobacz więcej »


Ustalanie wymiaru urlopu po zmianie miejsca pracy

Co ma zrobić szef, gdy pracownik w żaden sposób nie potwierdzi przebiegu wcześniejszego zatrudnienia. Ustala wymiar urlopu na podstawie tych dokumentów, które ma – donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


ZFŚS: Dokumentowanie wypoczynku pracownika

Dofinansowanie wypoczynku pracowników jest jedną z najpopularniejszych form pomocy z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Pozwala ono uzyskać dopłatę do wypoczynku krajowego i zagranicznego także wówczas, gdy pracownik organizuje go we własnym zakresie – tłumaczy Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Utrata statusu zakładu pracy chronionej wiąże się z utratą przywilejów

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, decyzję o przyznaniu statusu zpch i jego utracie wydaje wojewoda. Wystarczy że jeden z ustawowych wskaźników spadnie poniżej wymaganego poziomu, i pracodawca straci status zakładu pracy chronionej.
zobacz więcej »


Kiedy ZUS zapłaci za swoje spóźnienie

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ZUS musi zapłacić odsetki ustawowe, gdy w terminach przewidzianych w przepisach określających zasady przyznawania i wypłacania świadczeń pieniężnych z ubezpieczeń społecznych lub świadczeń zleconych do wypłaty na mocy odrębnych przepisów albo umów międzynarodowych nie ustalił prawa do świadczenia lub go nie wypłacił. Nie ma tego obowiązku tylko wtedy, gdy nie ponosi odpowiedzialności za spóźnienie.
zobacz więcej »


Mniej rencistów założy firmy

Od 1 czerwca zaczną obowiązywać nowe zasady refundowania przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych składek na ubezpieczenia społeczne dla niepełnosprawnych, którzy prowadzą działalność gospodarczą. Dofinansowanie będzie uzależnione od stopnia niepełnosprawności przedsiębiorcy. Maksymalną wysokość refundacji otrzymają tylko ci, u których orzeczono znaczny stopień niepełnosprawności. Z powodu ograniczenia pomocy część małych przedsiębiorców może zamykać swoje firmy oraz zniechęcać niepełnosprawnych do zakładania własnej działalności – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


System informacji w ochronie zdrowia

Ustawa z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia została opublikowana w Dzienniku Ustaw nr 113 z 2 czerwca 2011 r. pod pozycją 657.
zobacz więcej »


Nieodpłatna pomoc prawna a podatek VAT

Wyjaśnienia Ministerstwa Finansów z 1 czerwca 2011 r. dotyczące opodatkowania podatkiem VAT świadczenia nieodpłatnej pomocy prawnej.
zobacz więcej »


Refundacja kosztów wydania certyfikatów potwierdzających status psa asystującego

Komunikat PFRON z 31 maja 2011 r.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-06 09:35Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.