.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy wiek emerytalny może uzasadniać wypowiedzenie

Info Baza (2011-06-10), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 10 czerwca 2011 r. «

Czy wiek emerytalny może uzasadniać wypowiedzenie

Pracownik zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony otrzymał wypowiedzenie stosunku pracy z powodu osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego. Czy wiek emerytalny może stanowić uzasadnioną przyczynę wypowiedzenia umowy o pracę – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy pracodawca może zakazać pracownikowi dodatkowej pracy

Pracodawca chce, aby pracownik podpisał umowę o zakazie konkurencji w trakcie trwania stosunku pracy. Ma się w niej znaleźć klauzula zabraniająca mu podejmowania jakiegokolwiek dodatkowego zatrudnienia. Pracodawca twierdzi, że chce, aby podwładny skoncentrował się jedynie na pracy w jego firmie, a dodatkowa praca miałaby negatywny wpływ na jego sumienność i staranność w pracy. Czy umowa takiej treści jest dopuszczalna? – pyta Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Rozliczanie opłat za korzystanie ze środowiska w I półroczu 2011 r.

Szkolenia w Katowicach (16 czerwca), Krakowie (17 czerwca), Warszawie (20 czerwca), Wrocławiu (21 czerwca)
zobacz więcej »


Z powodu ograniczeń w udzielaniu ulg na PFRON pracodawcy osób niepełnosprawnych tracą kontrahentów

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, firmy zatrudniające niepełnosprawnych tracą swoich klientów. Od początku tego roku współpraca z większością z nich nie daje kontrahentom prawa do obniżki wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To efekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji i zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.
zobacz więcej »


Opisywanie faktur dokumentujących wydatki ze środków UE

Dla każdego programu operacyjnego, z którego może hyc dofinansowany projekt, są osobne zasady opisywania dokumentów. Na przykład z wytycznych przygotowanych dla beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego wynika, że na pierwszej stronie dokumentu oryginału faktury powinna zostać umieszczona (przed jej skopiowaniem) adnotacja „Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa” – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Emerytury pomostowe: Wykonywanie prac z wykazów trzeba potwierdzić

Przyznanie emerytury pomostowej możliwe jest po zgłoszeniu wniosku o to świadczenie wraz z koniecznymi załącznikami. Należą do nich przede wszystkim dokumenty potwierdzające wykonywanie pracy szczególnej przed 1 stycznia 2009 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Dla kogo emerytura pomostowa

Osoby, które co najmniej przez 15 lat były zatrudnione przy pracy szczególnej mogą uzyskać emeryturę pomostową w obniżonym o pięć lat wieku emerytalnym. Muszą do tego udowodnić okres składkowy i nieskładkowy wynoszący co najmniej 20 lat dla kobiet i 25 lat dla mężczyzn – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Na jak wysoką emeryturę pomostową można liczyć

Emerytura pomostowa ustalana jest poprzez podzielenie podstawy jej obliczenia przez średnie dalsze trwanie życia dla osób w wieku 60 lat. Podstawą obliczenia emerytury jest kwota zgromadzonych na koncie w ZUS składek z uwzględnieniem ich waloryzacji oraz zwaloryzowanego kapitału początkowego – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Uwaga na firmy podszywające się pod GUS

Główny Urząd Statystyczny ostrzega przed odpłatnym wpisem do „Krajowego Rejestru Pracowników i Pracodawców”.
zobacz więcej »


Jaki program do zarządzania e-fakturami

Dobór odpowiedniego programu informatycznego do e-faktur nie jest procesem łatwym. Oferta rynkowa dla rozwiązań spełniających wysokie wymagania jest skromna – pisze Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wniosek do PFRON i o zasiłek na dziecko złożymy w sieci

Becikowe, zasiłki rodzinne i dofinansowanie z PFRON – to niektóre świadczenia, o które będzie można ubiegać się, składając elektroniczny wniosek poprzez Elektroniczną Platformę Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Usługa jest dostępna od 9 czerwca – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-10 09:38Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.