.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Projekt likwidacji PIT i CIT

Info Baza (2011-06-29), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 29 czerwca 2011 r. «

Projekt likwidacji PIT i CIT

Jak donosi Rzeczpospolita Centrum im. Adama Smitha proponuje gruntowną zmianę w podatkach. - Mamy projekt głębokich zmian w strukturze i organizacji systemu dochodów publicznych. Czekamy tylko na moment, kiedy nie będzie wyjścia i trzeba będzie wcielić go w życie – mówi Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha.
zobacz więcej »


Jak rozliczyć wynagrodzenie za zarządzanie spółką

Jak donosi Rzeczpospolita zasady opodatkowania kwot otrzymywanych przez osobę zasiadającą we władzach spółki kapitałowej zależą od tego, na jakiej podstawie wykonuje ona swoje obowiązki. Czy jest to umowa, czy stosunek powołania.
zobacz więcej »


Wypłata na podstawie ugody sądowej nie zawsze oskładkowana

W przypadku należności pracowniczych dochodzonych na drodze sądowej znaczenie ma roszczenie, z jakim pracownik wystąpił do sądu - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenie autorskie może wpłynąć na wysokość świadczenia chorobowego

Wynagrodzenie autorskie wpłynie na wysokość świadczenia chorobowego, jeśli odprowadzono od niego składki ubezpieczeniowe - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wynagrodzenia za czas udziału w zajęciach fizjoterapeutycznych uwzględniamy przy ustalaniu zasiłku chorobowego, natomiast nie wliczamy do podstawy trzynastki.

Wynagrodzenia za czas udziału w zajęciach fizjoterapeutycznych uwzględniamy przy ustalaniu zasiłku chorobowego, natomiast nie wliczamy do podstawy trzynastki.
zobacz więcej »


Czynności syndyka podlegają VAT

Czynności syndyka, który wykonuje powierzone mu funkcje w postępowaniu upadłościowym na podstawie postanowienia sądu upadłościowego, podlegają VAT – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Urzędnik zapłaci odszkodowanie

Jak donosi Rzeczpospolita, 17 maja weszła w życie ustawa z 20 stycznia 2011 o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa (Dz. U. nr 34, poz. 173). Aby urzędnik został pociągnięty do odpowiedzialności finansowej, najpierw musi rażąco naruszyć prawo w zakresie swoich kompetencji.
zobacz więcej »


Opłata pocztowa to koszt operacyjny

Spółka otrzymała fakturę za gaz, którą uregulowała na poczcie. Pracownik poczty pokwitował na fakturze zapłatę i doliczył opłatę w wysokości 2,20 zł. Jak zaksięgować opłatę pocztową - pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Amortyzacja znaku towarowego

Wartość nabytego znaku towarowego można zaliczyć do podatkowych kosztów poprzez odpisy amortyzacyjne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-29 10:05Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.