.
W bazie wiedzy znajduje się  3960  pytań wraz z odpowiedziami.
X
Info Baza Sp. z o.o. pragnie poinformować, że w związku z dużym zainteresowaniem systemem wspierającym automatyczne przygotowanie deklaracji INF-U oraz INF-1-U wraz z elektroniczną ewidencją, spółka przygotowała specjalną ofertę zakupu Systemu.

Wszyscy Klienci korzystający obecnie z dowolnego systemu naszej firmy, którzy dokonają zakupu systemu eUlgi do 15 lipca 2016 r. otrzymają 50 % rabatu na korzystanie z aplikacji do 31 grudnia 2016 r.
Sprawdź cennik
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Grunt niepewny, a podatek tak

Info Baza (2011-07-26), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 26 lipca 2011 r. «

Grunt niepewny, a podatek tak

Fiskus żąda daniny od terenów, które na razie tylko w studium są przeznaczone pod budowę.
zobacz więcej »


VAT: Czy ważny jest charakter szkoleń

Spółka zajmuje się organizowaniem i prowadzeniem różnych form szkolenia zawodowego, dokształcania i doskonalenia kwalifikacji pracowników, organizowania i prowadzenia kursów i szkoleń, kursokonferencji dla potrzeb podmiotów gospodarczych państwowych, spółdzielczych i prywatnych oraz dla osób indywidualnych. Czy dla objęcia takich usług zwolnieniem z VAT ważny jest cel prowadzonych kursów? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Towary nieodpłatnie przekazane ujmuje się jako koszt operacyjny

Przekazane nieodpłatnie prezenty o małej wartości i próbki towarów nie podlegają opodatkowaniu VAT. W księgach rachunkowych zalicza się je do kosztów działalności operacyjnej i ujmuje na koncie 460 - Pozostałe koszty rodzajowe – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Przychód z tytułu OC podlega opodatkowaniu

Przedsiębiorca musi zapłacić podatek od bezgotówkowej naprawy swojego auta opłaconej z polisy OC sprawcy wypadku – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Renta dla wdowy

Kobieta z dziećmi na wychowaniu dostanie rentę po zmarłym mężu, dopóki nie przestaną się one uczyć. Nieletni będą pobierali pieniądze nawet do osiągnięcia 25 lat - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-26 12:04Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.