.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Dni ustawowo wolne od pracy w 2010 r.

Info Baza (2009-12-02), autor: Info Baza

Dni ustawowo wolne od pracy w 2010 r.

Rzeczpospolita w materiale poświęconym rozliczaniu czasu pracy w 2010 r. wylicza dni wolne, które powinny zostać uwzględnione w grafikach czasu pracy.
zobacz więcej »


Składka rentowa wyższa dla wybrańców

Z podwyżką składki rentowej muszą liczyć się najlepiej zarabiający Polacy – dowiedziała się nieoficjalnie „Gazeta Wyborcza”. By ratować finanse państwa, minister finansów może sięgnąć do ich kieszeni po 1 miliard 300 milionów złotych.
zobacz więcej »


Problemy stosowania prawa przez zakłady pracy chronionej
•• ZFRON – ewidencja wpływów i wykorzystania środków. •• Podwyższone koszty – wskazówki dotyczące aplikowania o refundacje na 2010 r.  •• Funkcjonowanie ZPChr w roku 2010  – wpływ zmian zawartych w projektach nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...) na dofinansowania do wynagrodzeń i ZFRON

Szkolenie w Katowicach w dniu 7 grudnia br.
zobacz więcej »


Jak rozliczać osoby przebywające na urlopach wychowawczych

Osoba korzystająca z urlopu wychowawczego podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym z tego tytułu, ale tylko wówczas gdy nie ma ustalonego prawa do emerytury lub renty i nie posiada innych tytułów do ubezpieczeń społecznych. Gdy nie ma innego tytułu do ubezpieczenia zdrowotnego, podlega obowiązkowo również ubezpieczeniu zdrowotnemu.
zobacz więcej »


Co może Państwowa Inspekcja Handlowa?

Pracownicy Państwowej Inspekcji Handlowej kontrolują legalność i rzetelność działania producentów, handlowców i usługodawców. Badają też bezpieczeństwo, np. zabawek i sprzętu elektronicznego.
zobacz więcej »


Działka lub budynek zagwarantuje spłatę długów

Hipoteka to ograniczone prawo rzeczowe. Ustanawia się ją zarówno na nieruchomości, jak również na niektórych innych prawach: na użytkowaniu wieczystym, własnościowym spółdzielczym prawie do lokalu mieszkalnego, spółdzielczym prawie do lokalu użytkowego, prawie do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej. – Czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Firma może wpływać na podstawę opodatkowania

Amortyzacja to często istotna część kosztów uzyskania przychodów firmy. Zmniejszenie bądź zwiększenie stawek może zatem zmienić wysokość płaconej daniny.
zobacz więcej »


Wstęp do sprawozdania finansowego ułatwi rozumienie informacji

Jak pisze Dziennik Gazeta Prawna, informacje zawarte we wprowadzeniu do sprawozdania finansowego umożliwią jego zrozumienie oraz porównanie z innymi raportami. Komitet Standardów Rachunkowości rozpoczął prace nad nowym standardem dotyczącym zmiany zasad (polityki) rachunkowości, zmiany wartości szacunkowych, korekty błędów poprzednich okresów oraz ujmowania zdarzeń po dniu bilansowym.
zobacz więcej »


Firmy liczą na dotacje unijne

Spółki i firmy innowacyjne niechętnie sięgają po kredyty, głównie liczą na dotacje unijne.
zobacz więcej »

dodano: 2009-12-02 10:58Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.