.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wynagrodzenia w 2010 roku

Info Baza (2009-12-10), autor: Info Baza

Wynagrodzenia w 2010 roku

W 2010 roku nadal będą obowiązywać dwa progi podatkowe 18 i 32 procent. Bez zmian pozostanie wysokość kosztów uzyskania przychodów i tzw. ulga zmniejszającą podatek. Na tym samym poziomie co obecnie pozostanie wysokość składek ZUS-sowskich. – Czytamy w Rzeczpospolitej.Ile wyniesie wymiar czasu pracy w grudniu br.?

W zakładzie stosowane są jednomiesięczne okresy rozliczeniowe. Jako dzień wolny z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy wyznaczono poniedziałki. Pracownicy świadczą pracę po 8 godzin dziennie. Jak obliczyć wymiar czasu pracy obowiązujący w grudniu br.?Zmiany w prawie pracy, uprawnieniach pracowniczych i rodzicielskich oraz ubezpieczeniach społecznych i zdrowotnych obowiązujące od 1 stycznia 2010 r.

Szkolenia w Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Gdańsku


Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej – jak napisać ogłoszenie rekrutacyjne?

Czy pracodawca poszukujący pracowników niepełnosprawnych może o tym fakcie napisać w ogłoszeniu rekrutacyjnym?

Praca w szczególnych warunkach – pracownik nieuwzględniony w ewidencji może się odwołać do PIP

Pracownik, którego pracodawca nie umieścił w ewidencji wykonujących prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, ma prawo odwołać się do Państwowej Inspekcji Pracy.


Opłata uzdrowiskowa – kuracjusze indywidualni nie ponoszą opłaty

Pacjenci samodzielnie opłacający pobyt w szpitalach należących do uzdrowisk tak samo jak kierowani przez NFZ nie podlegają opłacie uzdrowiskowej.Wigilijna kolacja nie z ZFŚŚ

Firmowej imprezy świątecznej, jaką organizujesz dla załogi, nie wolno sfinansować z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych.Zwroty towarów a korygowanie obrotu

Jak pisze Rzeczpospolita, zgodnie z  interpretacją  Pomorskiego Urzędu Skarbowego z 28 czerwca 2005 r. (PV/443-162/IV/2005/JD) dowodzenie faktu zakupu towarów na podstawie innych niż paragon dokumentów (np. karty gwarancyjnej, protokołu uznania reklamacji, wydruku z terminalu służącego do realizowania płatności kartą) nie stoi w sprzeczności z przepisami o podatku od towarów i usług.


Gmina nie może upubliczniać danych osób korzystających z turnusów rehabilitacyjnych

Miejski ośrodek pomocy społecznej nie może upubliczniać listy osób niepełnosprawnych, które otrzymały dofinansowanie do uczestnictwa w turnusie rehabilitacyjnym, wywieszając je na ogólnodostępnych tablicach. – Czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.


Czasem zasiłek macierzyński dostanie ten, kto nie ma już etatu

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, zasiłek macierzyński będzie przysługiwał pracownicy, także gdy urodziła dziecko po ustaniu ubezpieczenia chorobowego, czyli po zakończeniu zatrudnienia następujących  przypadkach:Fiskus nie odpowiada jednoznacznie, czy kierowcom w podróży należą się diety

Na podstawie aktualnych orzeczeń trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi czy diety wypłacane kierowcom będącym w podróży służbowej, tak jak w przypadku innych pracowników, powinny korzystać ze zwolnienia z podatku dochodowego. Wątpliwości powoduje wyjaśnienie czy  pracownicy zatrudnieni  w charakterze kierowców odbywają podróż służbową. – Czytamy w Rzeczpospolitej.

dodano: 2009-12-10 10:55Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.