.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sporządzanie Informacji o otrzymanej pomocy publicznej

Info Baza (2010-01-15), autor: Info Baza

Sporządzanie Informacji o otrzymanej pomocy publicznej innej niż pomoc de minimis przez podmioty ubiegające się o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych na przełomie roku 2009/2010

Informacja PFRON z 14 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »


VAT: jak odróżnić siedzibę firmy od miejsca prowadzenia działalności?

Od początku 2010 r. miejscem świadczenia usług transgranicznych świadczonych na rzecz kontrahentów będących podatnikami VAT – bez względu na to, czy mają, czy nie siedzibę na terytorium Unii Europejskiej – jest kraj siedziby usługobiorcy lub kraj, w którym ma on swojej stałe miejsce prowadzenia działalności gospodarczej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wycena rozrachunków w walucie obcej na dzień bilansowy

Składniki aktywów (z wyłączeniem udziałów w jednostkach podporządkowanych wycenianych metodą praw własności) i pasywów wyrażone w walutach obcych wycenia się na dzień bilansowy po obowiązującym na ten dzień średnim kursie ogłoszonym dla danej waluty przez Narodowy Bank Polski. Przedstawione zasady wyceny wynikają z art. 30 ust. 1 pkt 1 ustawy o rachunkowości.
zobacz więcej »


Rozliczenia z PFRON: czy wystarczy dokonać korekty tylko w rocznej deklaracji?

Firma jest obecnie zwolniona z wpłat na PFRON. Od maja do listopada 2009 r. musiała je wnosić z tytułu niezatrudniania osób niepełnosprawnych. Teraz okazało się, że jeden z pracowników był niepełnosprawny w lekkim stopniu od października 2009 r., co dałoby firmie prawo do zwolnienia z wpłat. Czy może ona skorygować wpłatę w deklaracji rocznej bez wypełniania deklaracji miesięcznych? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Przeniesienie podwładnego na inne stanowisko nie może dyskryminować

Wypowiedzenie dotychczasowych warunków pracy lub płacy nie jest wymagane w razie powierzenia pracownikowi, w przypadkach uzasadnionych potrzebami pracodawcy, innej pracy niż określona na okres nieprzekraczający trzech miesięcy w roku kalendarzowym, jeżeli nie powoduje to obniżenia wynagrodzenia i odpowiada kwalifikacjom pracownika. Tak wynika z art. 42§4 k.p. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Rozwiązania antykryzysowe – firmom wciąż trudno o pomoc

Ponieważ Ministerstwo Rozwoju Regionalnego nie wydało pakietu rozporządzeń antykryzysowych, zagrożeni przedsiębiorcy nie mają ułatwionego dostępu do środków na szkolenia.
zobacz więcej »


Konwencja o prawach osób niepełnosprawnych

Informacja Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych z 14 stycznia 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-01-15 11:31Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.