.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Sprawozdawczość firm dla urzędu statystycznego

Info Baza (2010-03-11), autor: Info Baza

Sprawozdawczość firm dla urzędu statystycznego

Każda z działających na rynku firm może zostać losowo wybrana do badania statystycznego przeprowadzanego przez Główny Urząd Statystyczny. GUS nie przesyła już ankiet w wersji papierowej, powiadamia ewentualnie o obowiązku złożenia danego sprawozdania. Obecnie obowiązki statystyczne przedsiębiorcy realizują za pośrednictwem Portalu Sprawozdawczego GUS.
zobacz więcej »


Ministerstwo Finansów: wpłaty na fundusze zakładów pracy chronionej pochodzące ze zwolnienia od podatku od nieruchomości nie są kosztem podatkowym

Uzyskane środki z tytułu zwolnienia z podatku od nieruchomości prowadzący zakład pracy chronionej przekazuje na PFRON oraz na ZFRON. Prowadzący zakład aktywności zawodowej zobowiązany jest przekazać środki z tego zwolnienia na zakładowy fundusz aktywności – ZFA.
zobacz więcej »


Zwolnienia lekarskie na nowych drukach

Jak donosi dziennik Rzeczpospolita od polowy roku będziemy dostawać zaświadczenia na uproszczonych formularzach ZUS ZLA. Z druku ZUS ZLA znikną niektóre pozycje. Dane wpisywane dotychczas w usuniętych polach Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pozyskiwał z innych źródeł – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Co zrobić, gdy pracownik stawia się w pracy w trakcie świadczenia rehabilitacyjnego?

Art. 53 k.p. pozwala rozwiązać angaż z tym, kto nieprzerwanie i długo choruje. Co jednak ma zrobić szef gdy podwładny w trakcie przyznanego mu świadczenia rehabilitacyjnego stawia się w pracy i żąda skierowania na badania kontrolne. Przedstawia jednocześnie orzeczenie lekarza prowadzącego, że odzyskał zdolność do zadań – pyta Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Naliczanie wynagrodzeń i zasiłków z tytułu choroby i macierzyństwa według zasad obowiązujących w 2010 roku

Szkolenia w Poznaniu (15 kwietnia 2010 r.) Warszawie (16 kwietnia), Bydgoszczy (19 kwietnia), Gdańsku (20 kwietnia), Wrocławiu (13 maja), Katowicach (14 maja)
zobacz więcej »


Kiedy kierownika rozlicza się jak pracownika?

W zakładzie obowiązuje system pracy zmianowej. Pracuję jako brygadzista, zdarza się, że w nadgodzinach i w nocy. Nie otrzymuję za tę pracę żadnych dodatków, a kadrowa wyjaśniła, że uwzględniane są one w mojej nagrodzie. Czy pracodawca może mnie rozliczyć jak pracownika? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Dojazdy do pracy w PIT

Podatnicy mogą uwzględnić w rocznym rozliczeniu podatkowym opłaty na dojazd do pracy. Aby jednak było to możliwe, potrzebne będą okresowe bilety imienne – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Potwierdzanie pracy w szczególnych warunkach

Pracodawca musi potwierdzić pracownikowi przechodzącemu na wcześniejszą emeryturę, że ten pracował u niego w szczególnych warunkach.
zobacz więcej »


Jaka wysokość emerytury z I i II filaru?

Emerytura wypłacana z obowiązkowych dwóch filarów będzie o ponad połowę niższa od ostatniej pensji – ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego.
zobacz więcej »


Jakie są zasady przyznawania dodatków mieszkaniowych w gminie?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, dodatek mieszkaniowy jest przyznawany na wniosek osoby uprawnionej, przez wójta, burmistrza lub prezydenta miasta w formie decyzji.
zobacz więcej »


dodano: 2010-03-11 12:00Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.