.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jak prawidłowo obliczyć okres zasiłkowy?

Info Baza (2010-04-27), autor: Info Baza

Jak prawidłowo obliczyć okres zasiłkowy?

Aby pracodawca mógł ustalić prawo do świadczeń chorobowych z tytułu niezdolności do pracy, odpowiednio wynagrodzenia za czas choroby i zasiłku chorobowego, musi znać m.in. zasady obliczania okresu zasiłkowego. Konsekwencją przekroczenia określonej liczby dni przysługującego zasiłku jest bowiem nadpłata świadczenia, którą pracodawca musi pokryć z własnych środków.
zobacz więcej »


Czas pracy – regulacje prawne, praktyka stosowania przepisów oraz najlepsze rozwiązania w firmach produkcyjnych, usługowych oraz u pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Poznaniu (17 maja) i Warszawie (28 maja)
zobacz więcej »


Czy przepisy o nowych emeryturach zmieniły zasady ochrony pracowników w okresie przedemerytalnym?

Pracodawca nie może wypowiedzieć umowy o pracę osobie, której brakuje nie więcej niż cztery lata do osiągnięcia wieku emerytalnego, jeżeli okres zatrudnienia umożliwia jej uzyskanie prawa do emerytury z osiągnięciem tego wieku. Tak mówi art. 39 kodeksu pracy – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kiedy zawał będzie wypadkiem przy pracy

Zawał spowodowany stresem w pracy może być podstawą do żądania odszkodowania z ZUS, a także zadośćuczynienia od firmy. Tak wynika z wyroku Sądu Najwyższego (sygn. I PK 148/09).
zobacz więcej »


Dostosowanie Systemu ZPCHR|OR PRO do nowych regulacji dotyczących informowania o pomocy publicznej

W związku ze zmianami, które wprowadza  Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010 r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc inną niż pomoc de minimis lub pomoc de minimis w rolnictwie lub rybołówstwie (Dz. U. Nr 53 poz. 312), informujemy że firma Info Baza podjęła prace nad stworzeniem formularza Inf-OPP w nowej wersji w aplikacji ZPCHR|OR PRO.

Nowa wersja formularza umożliwi Państwu zarówno wydrukowanie dokumentu jaki i eksport do najnowszej wersji Systemu SODiR.


ARP dysponuje nawet 3,5 mld zł dla przedsiębiorców, w których uderzył kryzys

O środki z Agencji Rozwoju Przemysłu mogą ubiegać się średnie i duże firmy, które na skutek kryzysu znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej. Jednak nie chodzi o przedsiębiorców, którzy są na krawędzi bankructwa – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Wskazanie mienia uwolni zarząd od zapłaty

Członkowie zarządu odpowiadają za niezapłacone przez spółkę z o.o. podatki oraz składki na ubezpieczenia społeczne. Mogą jednak próbować się od tego uchylić.
zobacz więcej »


Ulga na internet przysługuje, gdy każdy z podatników ponosi wydatki

Zamieszczenie na fakturze dokumentującej wydatek danych tylko jednego z małżonków nie pozbawia prawa do ulgi internetowej drugiego z nich w sytuacji, gdy oboje ponosili rzeczywiste koszty użytkowania sieci informatycznej.  Tak wynika z wyroku WSA w Łodzi z  19 sierpnia 2008r. (ISA/Łd 127/08) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Kabina prysznicowa w rozliczeniu PIT

Mam orzeczony lekki stopień niepełnosprawności z powodu upośledzenia narządu ruchu. Czy przysługuje mi ulga na założenie kabiny prysznicowej w łazience? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Fiskus skontroluje ulgę rehabilitacyjną

Jak donosi Rzeczpospolita, urząd skarbowy może wezwać osobę, korzystającą z ulgi rehabilitacyjnej i sprawdzić orzeczenie o niepełnosprawności oraz inne dowody potwierdzające prawo do odpisu. Tak wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na interpelację poselską nr 14 796 z 21 kwietnia 2010 r.
zobacz więcej »

dodano: 2010-04-27 12:43Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.