.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Wzrosną diety za podróże służbowe

Info Baza (2010-05-07), autor: Info Baza

Wzrosną diety za podróże służbowe

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, projekt rozporządzenia MPiPS w sprawie wysokości oraz warunków ustalania należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej na obszarze kraju oraz poza jego granicami zastąpi dwa akty osobno regulujące wyjazdy krajowe i zagraniczne.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować środki ZFRON?

Gazeta Podatkowa przedstawia zasady ewidencji księgowej najważniejszych operacji dotyczących zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych
zobacz więcej »


Inf-OPP po nowemu

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ubiegający się o wypłatę miesięcznego dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych muszą wypełniać nowy druk informacji INF-O-PP.
zobacz więcej »


Sprzedaż w okresie trudności rynkowych – najlepsze strategie, metody, techniki

Szkolenia w Poznaniu (14 maja) i Warszawie (21 maja)
zobacz więcej »


Analiza ekonomiczno-finansowa

Po sporządzeniu rocznego sprawozdania finansowego jednostka może przeprowadzić ocenę swojej sytuacji finansowej na podstawie danych wykazanych w bilansie oraz rachunku zysków i strat. Taką analizą mogą być zainteresowani inwestorzy, kontrahenci oraz inni odbiorcy sprawozdania finansowego.
zobacz więcej »


Zlecenie na wychowawczym

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, umowa-zlecenie powoduje, że zmienia się tytuł do ubezpieczeń, co wywołuje określone obowiązki po stronie zleceniodawcy. Natomiast wolna od składek jest zawarta w okresie urlopu wychowawczego umowa o dzieło. Oznacza to, że w okresie wykonywania umowy o dzieło tytułem do obowiązkowych ubezpieczeń: emerytalnego, rentowych i zdrowotnego jest w dalszym ciągu urlop wychowawczy.
zobacz więcej »


Zatrudnienie osoby niepełnosprawnej ze szczególnymi schorzeniami obniża wpłaty na PFRON

Koncepcja wpłaty z tytułu niezapewniania wymaganego poziomu zatrudnienia osób niepełnosprawnych opiera się na alternatywie: albo pracodawca osiągnie wymagany wskaźnik takiego zatrudnienia albo dokona wpłaty z tytułu jego nieosiągania. W tym drugim przypadku wpłata jest uiszczana w kwocie 0,4065 przeciętnego wynagrodzenia i liczby etatów odpowiadającej różnicy między zatrudnieniem zapewniającym osiągnięcie wymaganego wskaźnika zatrudnienia osób niepełnosprawnych a rzeczywistym zatrudnieniem tych osób – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Nowe zasady w ubezpieczeniach społecznych

Od 1 maja Polak oddelegowany do pracy w innym kraju UE może jednorazowo uzyskać zgodę na opłacanie składek do ZUS przez 24 miesiące, a nie jak wcześniej przez rok – zaczęły obowiązywać rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE). Nowe przepisy gwarantują osobom migrującym zasady stosowane w całej Unii Europejskiej – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Niekiedy po zwrocie pomocy publicznej przedsiębiorca może domagać się odszkodowania

Jeżeli organ udzielający pomocy publicznej nie udzielił istotnych informacji przedsiębiorcom i następnie muszą oni zwrócić z odsetkami otrzymane wsparcie, to mogą się domagać odszkodowania – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Zwolnienia monitorowane finansowane ze środków UE

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, firmy realizujące program zwolnień monitorowanych mogą korzystać ze środków unijnych. Muszą jednak pamiętać, że, realizując projekt dla pracowników już zwolnionych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem, mogą mieć do czynienia z pomocą publiczną. Wystąpi, jeśli przeszkolonego pracownika zechcą zatrzymać w firmie lub zatrudnić ponownie.
zobacz więcej »


Miliard Euro na poręczenia dla małych i średnich firm

Polskie instytucje finansowe stanęły do boju o poręczenia z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego (EFI). Dzięki nim do małych i średnich firm trafi do 1 mld Euro łatwo dostępnych kredytów – czytamy w Pulsie Biznesu.
zobacz więcej »

dodano: 2010-05-07 09:52Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.