.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Formularz informacji potrzebnych przy ubieganiu się o pomoc de minimis dla zakładów pracy chronionej

Rzeczpospolita z 9 czerwca 2010 r. opublikowała instrukcję wypełniania formularza po zmianach wprowadzonych nowym rozporządzeniem
zobacz więcej »


Abonament rtv w 2011 roku

Opłaty abonamentowe za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych nadal pozostają obowiązkiem ustawowym, z którego nie zwalnia opłacanie rachunków za korzystanie z telewizji kablowej, czy z satelitarnych platform cyfrowych.
zobacz więcej »


Pomoc finansowa na zatrudnienie i rehabilitację niepełnosprawnych pracowników po zmianach ustawy i rozporządzeń dotyczących pomocy publicznej oraz rozporządzenia w sprawie ZFRON

Ostanie trzy terminy szkoleń: Wrocław, Katowice, Rzeszów
zobacz więcej »


Nowy wskaźnik waloryzacji wymiaru zasiłku chorobowego

Obwieszczenie Prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z dnia 19 maja 2010 r. w sprawie wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w III kwartale 2010 r.
zobacz więcej »


Czy wyłączyć z podstawy opodatkowania zwrot kosztów używania samochodów prywatnych?

Pracownicy zatrudnieni w naszej firmie używają samochodów prywatnych do celów służbowych. Zwracamy im poniesione koszty na podstawie ewidencji faktycznie przejechanych kilometrów. Niekiedy kwota zwracana pracownikowi w danym miesiącu jest wyższa niż kwota limitu ustalona na podstawie rozporządzenia ministra infrastruktury. Czy od nadwyżki powinny być naliczane składki na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne – pyta czytelnik Dziennik Gazety Prawnej.
zobacz więcej »


Kiedy przedsiębiorca rozliczy wydatki na naukę

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, wydatki poniesione na studia (czesne, opłata wpisowa, koszty związane z zakupem podręczników) może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu, jednak muszą być spełnione pewne warunki.
zobacz więcej »


Małe firmy mogą sporządzać uproszczone sprawozdania finansowe

Przepisy o rachunkowości umożliwiają prowadzenie pełnej księgowości w sposób uproszczony połączony ze sporządzaniem uproszczonych sprawozdań finansowych. Wiele małych firm z tego nie korzysta, bo nie wiedzą o takiej możliwości – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Sąd nie może odmówić wydania wyroku w sprawie renty

Ubezpieczony, który przedstawi nowe dowody dotyczące jego stanu zdrowia, ubiegając się o rentę z tytułu niezdolności do pracy, może domagać się wznowienia postępowania przed sądem – czytamy w Dzienniku Gazeta Prawnej.
zobacz więcej »


Czy samozatrudniony kierowca ma prawo do emerytury pomostowej?

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, zgodnie z ustawą o emeryturach pomostowych zadaniem kierowców autobusów w transporcie publicznym komunikacji miejskiej oraz transporcie drogowym autobusowym międzymiastowym i międzynarodowym jest przewóz osób i ich bagażu, z zapewnieniem bezpieczeństwa przede wszystkim pasażerom i otoczeniu.
zobacz więcej »


Jakie mogą być konsekwencje pominięcia pracownika przy szkoleniach?

Firma finansuje pracownikom liczne, bardzo atrakcyjne szkolenia. Do udziału w szkoleniach typuje właściciel firmy, pomijając najczęściej tych pracowników, którzy angażowali się w działalność związkową. Czy może to świadczyć o dyskryminacji pracowników? – pyta czytelnik Dziennika Gazety Prawnej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-11 10:01Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.