.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Można odliczyć VAT z faktury przesłanej e-mailem!

Info Baza (2010-06-14), autor: Info Baza

Można odliczyć VAT z faktury przesłanej e-mailem!

Podatnik ma prawo do odliczenia VAT z faktury przesłanej do niego w formacie PDF, którą następnie sam sobie wydrukował. Tak wynika z wyroku NSA z dnia 20 maja 2010 r., sygn. akt I FSK 1444/09.
zobacz więcej »


Od dziś za 200 zł długu trafisz na czarną listę

Wystarczy 200 złotych długu niespłaconego przez dwa miesiące - i można mieć problem z wzięciem kredytu, czy zakupami na raty. Od poniedziałku zaczynają obowiązywać nowe przepisy, dzięki którym niemal każdy będzie mógł zgłosić każdego nierzetelnego dłużnika do Biura Informacji Gospodarczej.
zobacz więcej »


Jak przygotować się do prawidłowego naliczania opłaty produktowej w 2010 r.

Szkolenia w Poznaniu (21 czerwca) i Warszawie (28 czerwca)
zobacz więcej »


Szykuje się rewolucja w OFE

Jak czytamy w Rzeczpospolitej resort pracy chce dać możliwość rezygnacji z oszczędzania w OFE dla wszystkich, możliwość jednorazowej wypłaty oszczędności emerytalnych przed przejściem na emeryturę, zmniejszenie składki przekazywanej do OFE oraz uwolnienie limitów inwestowania.
zobacz więcej »


Zasiłek chorobowy – konsekwencje przejścia z działalności gospodarczej na etat

Jeśli zatrudniony zrezygnuje z etatu i założy działalność gospodarczą, ma prawo do zasiłku bez okresu wyczekiwania. Jak czytamy w Rzeczpospolitej, takie wnioski wynikają z uchwały Sądu Najwyższego, jaka zapadła 18 sierpnia 2009 r. (IUZP 9/09).
zobacz więcej »Niepełnosprawni powodzianie dostaną pomoc

Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna pracodawcy osób niepełnosprawnych będą mogli występować do PFRON o wypłatę pomocy finansowej na utrzymanie miejsc pracy zagrożonych wskutek powodzi. Tak wynika z rządowego projektu o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi. Przyjęła go już Rada Ministrów i wkrótce prace nad nim rozpocznie Sejm.
zobacz więcej »


ZUS pomaga powodzianom

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, każdy płatnik, któremu powódź zniszczyła dokumenty i dane potrzebne do rozliczania składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, może złożyć wniosek o wydanie kopii danych z zasobów przechowywanych w bazie danych ZUS.
zobacz więcej »


Jak postępować, gdy pracownik pobierze nienależny zasiłek lub go bezpodstawnie otrzyma?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli ubezpieczony wziął pieniądze, które nie powinny do niego trafić, mimo że został pouczony o tym, że nie ma do nich prawa, musi je zwrócić zwykle z odsetkami na podstawie decyzji wydanej przez oddział ZUS.
zobacz więcej »


Nieprawidłowości w płockiej Caritas w wydatkowaniu środków PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych żąda od Caritas Diecezji Płockiej zwrotu ponad 14,6 mln zł, uznając, że nie został tam zrealizowany żaden z czterech projektów, na które środki te zostały przekazane w 2006 r. Sprawa trafiła do windykacji.
zobacz więcej »


Rekompensaty dla gmin za wsparcie dla zakładów pracy chronionej

Złożenie przez gminę korekty wniosku o rekompensatę utraconych dochodów z tytułu zwolnień podatkowych wobec zakładów pracy chronionych powoduje automatycznie, że kwota rekompensaty zostanie zmieniona.
zobacz więcej »


PIT: Czy pościel rehabilitacyjną da się odliczyć od dochodu?

Czy mogę odliczyć od dochodów zakup pościeli rehabilitacyjnej, mając I grupę inwalidzką? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Czy osoba fizyczna nieprzedsiębiorca może dać posadę?

Pracowałam na umowę o pracę jako opiekunka domowa od 1 września 1998 r. do 30 czerwca 2001 r. u osoby, która nie prowadziła działalności gospodarczej. Otrzymałam świadectwo pracy bez pieczątki firmowej i imiennej. Jest tylko czytelny podpis tej osoby. Czy takie świadectwo jest ważne? – pyta czytelniczka Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


dodano: 2010-06-14 10:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.