.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Czy małe firmy również zapłacą na PFRON?

Info Baza (2010-06-18), autor: Info Baza

Czy małe firmy również zapłacą na PFRON?

W związku z problemami finansowymi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych eksperci przedstawiają kolejne rozwiązania trudnej sytuacji. Pojawił się również pomysł zobowiązania do wpłat na Fundusz małych firm.
zobacz więcej »


Usługi firmowego lekarza do oskładkowania

Jak donosi Rzeczpospolita ZUS może żądać składek od wydatków na leczenie pracowników.
zobacz więcej »


Kontrolowane abonamenty medyczne

Fiskus zbiera dane o pakietach medycznych. Kłopoty mogą mieć firmy i nawet 2 mln pracowników.
zobacz więcej »


Kiedy pracę w porze nocnej może wykonywać osoba niepełnosprawna

Jak czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej, w myśl przepisów art. 3 ustawy o rehabilitacji zawodowej (...), czas pracy osoby niepełnosprawnej nie może przekraczać ośmiu godzin na dobę i 40 godzin tygodniowo (osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności), natomiast pracownika zaliczonego do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności – nie może przekraczać siedmiu godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo.
zobacz więcej »


Jak przygotować się do prawidłowego naliczania opłaty produktowej w 2010 r.? 

Szkolenia w Poznaniu i Warszawie
zobacz więcej »


Podatek liniowy nie dla wszystkich samozatrudnionych

Osoba, która przechodzi z umowy o pracą na własną działalność, nie może płacić 19% PIT, jeśli wykonuje te same usługi dla byłego pracodawcy. Tak stwierdziła Izba Skarbowa w Bydgoszczy w interpretacji z 4 maja 2010 r. – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Niezależnie kto płaci, premia to nie usługa

Jak informuje Rzeczpospolita, producent, który rozprowadza towary za pośrednictwem hurtowni, ale premie z tytułu osiągnięcia określonego poziomu obrotów wypłaca sklepom, nie świadczy usług. Takie konsekwencje wynikają z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego z 11 czerwca 2010 r. (sygn. I FSK 972/09).
zobacz więcej »


Kiedy księga rachunkowa może być uznana za nierzetelną?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, księgi rachunkowe prowadzone przez podatnika muszą spełniać wymogi przewidziane zarówno w prawie bilansowym, jak i podatkowym, co warunkuje uznanie ich za dowód w postępowaniu podatkowym. Uznaje się je za rzetelne, jeżeli dokonane w nich zapisy odzwierciedlają stan rzeczywisty, czyli stan faktyczny, a nie prawny.
zobacz więcej »


Kiedy fakturę korygującą można rozliczyć wstecz?

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, spółka prowadząca działalność produkcyjną zawarła umowę przewidującą możliwość otrzymania od kontrahenta dodatkowego wynagrodzenia uwarunkowanego osiągnięciem pewnego poziomu produkcji. Otrzymanie dodatkowego wynagrodzenia dokumentuje przez korektę faktur pierwotnych potwierdzających dokonaną dostawę towarów. Spółka zwróciła się do organów podatkowych z pytaniem: czy prawidłowe będzie uwzględnienie, dla celów VAT, skutków faktur korygujących w miesiącu ich wystawienia.
zobacz więcej »


Odchodzącemu podwładnemu szef powinien wydać świadectwo pracy

Kiedy umowa o pracę przestaje obowiązywać, nie oznacza to, że szef nie ma już żadnych obowiązków względem pracownika. Musi bowiem się z nim rozliczyć, wystawić mu świadectwo pracy czy wyrejestrować z ubezpieczeń – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-06-18 10:47Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.