.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Za korzystanie ze środowiska rozlicz się do końca lipca

Info Baza (2010-07-14), autor: Info Baza

Za korzystanie ze środowiska rozlicz się do końca lipca

Przedsiębiorcy muszą złożyć sprawozdania i zapłacić za korzystanie ze środowiska za pierwsze półrocze 2010 roku. Dotyczy to większości firm, trzeba bowiem uwzględnić także spaliny samochodowe.
zobacz więcej »


Jakie urlopy przysługują osobom niepełnosprawnym

Pracownicy niepełnosprawni, oprócz przysługującego im podstawowego wymiaru urlopu wypoczynkowego, mają prawo do dodatkowych 10 dni. Mogą również wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym połączonym z wypoczynkiem – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Model Altmana w ocenie sytuacji ekonomicznej pracodawców osób niepełnosprawnych

Nowy cykl szkoleń Centrum Szkolenia Info Baza
zobacz więcej »


Jak udokumentować prawo do zasiłku chorobowego

Niezależnie od tego, czy to firma czy też ZUS wypłaca zasiłek, za czas niezdolności do pracy spowodowany chorobą, podstawą do jego uzyskania jest zwolnienie lekarskie – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Fiskus szaleje na Mazurach - komandosi skarbowi kontrolują sezonowy handel

Ubrani na czarno jak komandosi wypytują o kasy fiskalne i rachunki. To urzędnicy kontroli skarbowej. Wzięli na cel szczególnie sezonowych sprzedawców. Efekt? 250 mandatów na łączną kwotę 70 tysięcy złotych tylko w ciągu jednego tygodnia w Olsztynie za ukrywanie przychodów i nierejestrowanie ich w kasach fiskalnych.
zobacz więcej »


Kiedy dieta będzie kosztem kierowcy

Dyrektor IS w Bydgoszczy w interpretacji indywidualnej z 29 czerwca 2010 r. (nr ITPB1/415-494/ 10/AK) uznał, że jeśli podróże zagraniczne wiążą się z prowadzoną działalnością gospodarczą, to w koszty można zaliczyć diety, ale tytko w części nieprzekraczającej wysokości diet przysługujących pracownikom – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nie każdą pomyłkę przedsiębiorca może poprawić w nocie

Proste błędy w fakturze ma prawo wyeliminować nabywca towaru lub usługi. Sprzedawca musi to jednak zaakceptować.
zobacz więcej »


Firmowe kredyty konsolidacyjne: czasem opłaca się zamienić kilka pożyczek na jedną

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, nad konsolidacją zobowiązań warto się zastanowić przede wszystkim wtedy, kiedy firma ma do spłacenia kilka niezabezpieczonych kredytów o wysokim oprocentowaniu. Gdy zastąpimy je kredytem hipotecznym (niżej oprocentowanym), miesięczne obciążenia powinny wyraźnie zmaleć.
zobacz więcej »


Jak usprawnić postępowanie egzekucyjne

Do zbiegu egzekucji administracyjnej i sądowej dochodzi wtedy, gdy komornik oraz administracyjny organ egzekucyjny jednocześnie dokonują zajęcia tych samych rzeczy należących do dłużnika. W takiej sytuacji prawo przewiduje, że dalszą egzekucję prowadzi już tylko jeden organ egzekucyjny, wyznaczony przez sąd – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Wsparcie dla firm dotkniętych powodzią

Zgodnie z ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych z usuwaniem skutków powodzi z maja i czerwca 2010 r. poszkodowane osoby mają pierwszeństwo przy załatwianiu spraw urzędowych związanych z tym problemem. Do 31 grudnia 2011 r. zwolnione od opłaty skarbowej będą czynności urzędowe, a także wydawanie zaświadczenia lub zezwolenia w sprawach związanych z likwidacją skutków powodzi – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Polmed apeluje do NFZ – zabraknie środków na sprzęt rehabilitacyjny

Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych Polmed apeluje do minister zdrowia oraz ministra finansów o niepodpisywanie wniosku prezesa NFZ o zmianę planu finansowego na 2010 r. Zdaniem Izby zbyt mało środków przeznaczono na sprzęt rehabilitacyjny.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-14 11:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.