.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Rentowa rewolucja

Info Baza (2010-07-16), autor: Info Baza

Rentowa rewolucja

Resort pracy wraca do projektu, który dwa lata temu zawetował prezydent Lech Kaczyński. Zgodnie z tym pomysłem renty będą liczone podobnie jak emerytury: każdy pracownik będzie miał dodatkowo policzony tak zwany kapitał hipotetyczny (suma oszczędności wynikająca ze składek emerytalnych, gdyby ktoś odkładał je do końca swojej kariery zawodowej w wieku 60 lub 65 lat) – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Przeprosiny

Z powodu problemów technicznych, niektórzy z Państwa mogli otrzymać dzisiaj rano kilkakrotnie wiadomość e-mail dotyczącą systemu Ekoopłaty.

Za zaistniałą sytuację przepraszamy
Zwolnienie z VAT przy świadczeniu usług rachunkowo-księgowych

Ze zwolnienia z VAT może korzystać osoba fizyczna prowadząca usługowe, na zlecenie, księgę przychodów i rozchodów, ewidencje VAT, która nie prowadzi doradztwa podatkowego, nie reprezentuje klientów przed organami podatkowymi i wykonuje usługi sklasyfikowane pod symbolem PKWiU 74.12.20. Tak wynika z interpretacji indywidualnej Dyrektora Izby Skarbowej w Bydgoszczy z dnia 17 czerwca 2010 r., nr ITPP2/443-296/10/EŁ.
zobacz więcej »


Prawo pomocy publicznej i analiza ekonomiczno-finansowa na potrzeby rozliczeń z PFRON i aplikowania o pozostałą pomoc publiczną dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Szkolenia w Warszawie (23 lipca), Bydgoszczy (29 lipca), Poznaniu (30 lipca), Katowicach (5 sierpnia), Wrocławiu (6 sierpnia), Łodzi (17 sierpnia), Rzeszowie (19 sierpnia), Krakowie (20 sierpnia), Olsztynie (26 sierpnia), Gdańsku (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Pracodawca musi dokładnie określić zakres zadań

Pracodawca musi zaznajamiać pracowników podejmujących pracę z zakresem ich obowiązków, sposobem wykonywania pracy na wyznaczonych stanowiskach  oraz ich podstawowymi uprawnieniami. Należy więc dokładnie określić zadania, jakie w ramach nawiązanego stosunku pracy będzie wykonywał pracownik.
zobacz więcej »


Czas pracy: praca w nocy oraz w niedzielę i święto

Wykonywanie pracy nocnej w myśl przepisów k.p. obejmuje osiem godzin pomiędzy 21 a 7. Osobą pracującą w nocy jest pracownik, którego rozkład czasu pracy obejmuje w każdej dobie co najmniej trzy godziny pracy w porze nocnej lub którego co najmniej 1/4 czasu pracy w okresie rozliczeniowym przypada na porę nocną.  Czas pracy takiej osoby nie może przekraczać 8 godzin na dobę, jeżeli wykonuje prace szczególnie niebezpieczne albo związane z dużym wysiłkiem fizycznym lub umysłowym – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Czy kobiety powinny pracować tak długo jak mężczyźni?

Dziś na emeryturę kobiety mogą przechodzić w wieku 60 1at, mężczyźni – 65 lat. Krótszy wiek emerytalny kobiet, a tym samym krótszy okres podlegania ubezpieczeniu, prowadzi do sytuacji, w której kobiety krócej oszczędzają na swoją emeryturę, natomiast dłużej ją pobierają, co powoduje istotne zróżnicowanie wysokości pobieranych świadczeń w porównaniu z mężczyznami – czytamy w Gazecie Wyborczej.
zobacz więcej »


Program „POWÓDŹ 2010 – pomoc osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku skutków powodzi mającej miejsce w maju 2010 roku”

Komunikat Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z 15 lipca 2010 r.
zobacz więcej »


Zatrudniający na czarno dostanie mandat lub grzywnę

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, jeśli w czasie kontroli inspektor pracy stwierdzi brak umowy o pracę na piśmie nakłada na osobę odpowiedzialną mandat karny w wysokości od 1 tys. do 2 tys. zł. A w razie recydywy do 5 tys. zł.
zobacz więcej »


Jak zaksięgować dostawę późniejszą niż faktura

W jakiej dacie należy księgować w podatkowej księdze przychodów i rozchodów zakup towarów handlowych, gdy towar dostarczono wraz z fakturą, np. dzisiaj, a data wystawienia faktury jest wcześniejsza? – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-16 10:27Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.