.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Jakie zmiany przewiduje projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych opracowała najważniejsze zagadnienia zawarte w projekcie nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, prace nad którym rozpoczął Sejm RP.
zobacz więcej »


Poselski projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji (...)

Krajowa Izba Gospodarczo-Rehabilitacyjna opublikowała treść poselskiego projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (z dnia 21 lipca 2010 r.).
zobacz więcej »


Wzorcowa dokumentacja kadrowa, naliczanie wynagrodzeń i zasiłków oraz rozrachunki z ZUS i PFRON w procesie zatrudniania i pracy pracowników, w tym pracowników niepełnosprawnych – praktyczne wyjaśnienia najważniejszych problemów

Poznań (26 sierpnia), Bydgoszcz (27 sierpnia)
zobacz więcej »


Zwolnienia z ZUS dla zleceniobiorców

Od niektórych przychodów zleceniobiorców nie trzeba już będzie płacić składek ubezpieczeniowych do ZUS. Jest to możliwe dzięki zmianom wprowadzonym do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej określającego szczegółowe zasady ustalania podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.
zobacz więcej »


Dokumentacja wymagana w firmowym transporcie

Przedsiębiorcy, zarówno zajmujący się zawodowo transportem drogowym, jak i wykorzystujący pojazdy samochodowe na potrzeby własne, zobowiązani są wyposażać kierowców w dokumenty wymagane podczas wykonywania przez nich przewozów. To jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca firmowego samochodu zależy od rodzaju transportu jaki wykonuje.
zobacz więcej »


Kto reguluje opłaty za korzystanie ze środowiska w przypadku samochodu z leasingu

Od kwietnia leasinguję samochód. Czy złożenie sprawozdania za korzystanie ze środowiska od tego samochodu jest moim obowiązkiem czy firmy leasingowej – pyta czytelnik Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Niepełnosprawni szybciej znajdą pracę w urzędach

Osoby niepełnosprawne będą mieć pierwszeństwo w naborze do pracy w administracji. Może to być niezgodne z prawem, bo będzie dyskryminować pozostałych kandydatów – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


Za skrócenie urlopu można podwładnemu dodatkowo zapłacić

Nie trzeba odprowadzać składek za zwrot kosztów odwołania pracownika z wypoczynku. Dodatkowa rekompensata z tego tytułu jest jednak oskładkowana.
zobacz więcej »

dodano: 2010-07-26 12:10Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.