.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

VAT na ubranka wzrośnie dopiero od lipca?

www.tvp.info (2011-01-21), autor: TVP Info

Podwyżka VAT na ubranka dziecięce nastąpi nie 1 lutego, jak chciał rząd, ale 1 lipca 2011 r. Nadal zwolnione z podatku mają być pakiety medyczne fundowane pracownikom – przewidują poprawki podkomisji, która zajmowała się projektem nowelizacji ustawy o VAT.

W czwartek podkomisja zaproponowała do projektu kilka istotnych poprawek. Niewiele jednak brakowało, aby prac tego dnia nie zakończono. Posiedzenie przybrało bowiem dramatyczny obrót, gdy po kilku godzinach przewodnicząca podkomisji Maria Zuba (PiS) dała do zrozumienia, że zamierza je przerwać.

Krystyna Skowrońska (PO) oświadczyła, że posiedzenie należy kontynuować aż do przyjęcia sprawozdania. Zagroziła złożeniem wniosku o odwołanie przewodniczącej. Zuba zarzuciła Skowrońskiej szantaż, a ta oskarżyła przewodniczącą o łamanie regulaminu Sejmu. Emocje opadły po 10-minutowej przerwie, po której kontynuowano posiedzenie.

Podkomisja zgodziła się na przesunięcie terminu wejścia w życie podwyżki VAT na ubranka dla niemowląt i obuwie dla dzieci. Rząd planował, że 1 lutego 2011 r. podatek wzrósłby z 8 proc. do 23 proc. Ministerstwo Finansów tłumaczy, że podwyżka wiąże się z wykonaniem wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE, który w październiku 2010 r. uznał, że nasze przepisy są niezgodne z prawem unijnym. Podkomisja zgodziła się na poprawkę Skowrońskiej, by ustawa weszła w życie 1 marca, a zmiana dotycząca ubranek dziecięcych – 1 lipca 2011 r.

Przeczytaj cały artykuł »


dodano: 2011-01-21 11:54Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.