.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Firmy powierzając prowadzenie obsługi księgowej podmiotom zewnętrznym przekazują tym samym dane osobowe pracowników firmy na zewnątrz. Zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych administrator danych może powierzyć innemu podmiotowi przetwarzanie danych, wyłącznie w drodze umowy zawartej na piśmie – czytamy w Rzeczpospolitej.

Z decyzji generalnego inspektora danych osobowych (DIS-K-421/141/09), który omawia dziennik wynika, że  pełnomocnictwo nie stanowi podstawy powierzenia przetwarzania danych, ponieważ ustawa dopuszczając możliwość powierzenia takiej czynności, jako podstawę w sposób jednoznaczny wskazuje zawarcie umowy w tym zakresie. Ponadto w myśl art. 31 ust. 2 wymienionej ustawy podmiot, któremu administrator powierzył przetwarzanie informacji, może to czynić wyłącznie w zakresie i celu przewidzianym w umowie. Wobec tego tylko umowa zawarta na piśmie, zawierająca zakres i cel, w jakim dane będą przetwarzane, może być podstawą powierzenia innemu podmiotowi ich przetwarzania.


Więcej w Rzeczpospolitej z 26 stycznia 2011 r.


dodano: 2011-01-28 11:44Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.