.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Ponowna modernizacja cudzego lokalu oznacza stratę

Rzeczpospolita (2011-04-22), autor: Piotr Dorak, oprac.: GR

Niezamortyzowana część inwestycji w obcym środku trwałym, zlikwidowana w związku z podjęciem ponownych prac modernizacyjnych, może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów – czytamy w Rzeczpospolitej.

Spółka prowadzi działalność polegającą na sprzedaży m.in. odzieży w lokalach wynajmowanych na podstawie długoterminowych umów. Samodzielnie aranżuje i modernizuje lokale, a wydatki poniesione na ten cel traktuje jako inwestycje w obcych środkach trwałych, dokonując od nich odpisów amortyzacyjnych.
Wartość inwestycji zalicza do kosztów uzyskania przychodów przez dziesięć lat. Zamierza jednak przeprowadzić przed upływem tego okresu ponowną modernizacje tych sklepów, które otwierała jako pierwsze. We wniosku o wydanie interpretacji pytała o możliwość zaliczenia niezamortyzowanej części nakładów inwestycyjnych do kosztów uzyskania przychodów.

Zdaniem spółki, w związku z ponownym podjęciem prac budowlanych w sklepach, niezamortyzowaną wartość nakładów inwestycyjnych poniesionych na ich pierwotną modernizację może zostać zaliczona do kosztów uzyskania przychodów w miesiącu zakończenia likwidacji tej inwestycji, na podstawie protokołu fizycznej likwidacji.

Izba Skarbowa w Warszawie w interpretacji z 4 marca 2011 r. (IPPB5/423-93/11-2/RS) zgodziła się ze stanowiskiem spółki. Straty z tytułu likwidacji nie w pełni umorzonych inwestycji w obcych środkach trwałych, spowodowane zdarzeniami niezwiązanymi ze zmianą rodzaju działalności, mogą być uznane za koszty uzyskania przychodu w dacie poniesienia. Likwidacja powinna zostać ujęta w księgach, a strata nie może być zaliczona do kosztów uzyskania przychodów przed tym momentem.

Więcej w Rzeczpospolitej z 22 kwietnia 2011 r.

dodano: 2011-04-22 21:59Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by Info Baza Solution sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.