.
W bazie wiedzy znajduje się  3967  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Nowe uprawnienia i zadania dla inspektorów pracy

Rzeczpospolita (2011-05-03), autor: Tomasz Zalewski, oprac.: ES

Pierwsza kontrola u pracodawcy nie będzie musiała się skończyć mandatem lub grzywną, a przy drobnych uchybieniach wystarczy pouczenie – czytamy w Rzeczpospolitej.

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o Państwowej Inspekcji Pracy. Mają na celu zmianę uprawnień inspektorskich dotyczących sposobu i zakresu kontroli.

Zgodnie z uchwalonym przepisem w uzasadnionych przypadkach wobec pracodawcy rozpoczynającego działalność, który dopuścił się uchybień, inspektor pracy będzie mógł odstąpić od stosowania środków prawnych, poprzestać na ustnym pouczeniu o sposobach zgodnego z prawem organizowania pracy i wyznaczyć terminu usunięcia uchybień. Kary będą nakładane tylko wtedy, gdy rozpoczynający działalność pracodawca stworzy bezpośrednie zagrożenie dla życia lub zdrowia pracowników oraz gdy popełni wykroczenia z winy umyślnej.

Dodatkowo w przepisach ustawy pojawi się rozwiązanie pozwalające inspektorom wydawać ustne polecenia, których celem ma być usunięcie drobnych niedociągnięć jeszcze w trakcie kontroli.

Więcej w Rzeczpospolitej z 30 kwietnia 2011 r.

dodano: 2011-05-03 11:18Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.