.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Po burzliwych obradach PFRON uratowany do 2015 r.

Info Baza (2011-06-30), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 30 czerwca 2011 r. «

Po burzliwych obradach PFRON uratowany do 2015 r.

PFRON do 2015 r. będzie najprawdopodobniej funkcjonował w obecnej formule. 54 posłów różnych partii, czyli wszyscy obecni na posiedzeniu połączonych sejmowych Komisji Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny, zgodnie zagłosowało 28 czerwca za przyjęciem w pierwszym czytaniu do dalszych prac Ustawy o zmianie ustawy – Przepisy wprowadzające ustawę o finansach publicznych. Uwagę od rzeczowej dyskusji odwróciły jednak słowa posła Marka Suskiego (PiS).
zobacz więcej »


Kiedy niepełnosprawnemu przysługuje dodatkowy urlop

Prawo do dodatkowego urlopu przysługuje pracownikowi od dnia, w którym został wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych – czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.
zobacz więcej »


ZUS nie zmienia z urzędu rodzaju emerytury

Do 4 maja br. ZUS uważał, że osoby na wcześniejszej emeryturze, które jednocześnie pracują, będą musiały drugi raz zrezygnować z etatu, aby otrzymywać świadczenie po uzyskaniu powszechnego wieku emerytalnego. Teraz jest inaczej - donosi Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Emeryt pobierający polską emeryturę, który zechce przenieść działalność gospodarczą za granicę, może być pozbawiony świadczeń zdrowotnych

Emeryt, który prowadzi działalność gospodarczą, podlega w Polsce dobrowolnemu ubezpieczeniu rentowemu i emerytalnemu. Musi jednak odprowadzać składki na ubezpieczenie zdrowotne. Sprawa się komplikuje, jeśli postanowi on przenieść działalność gospodarczą do innego kraju Unii - czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Urząd zapewni tłumacza języka migowego

Osoba niesłysząca lub jej bliski będą mogli otrzymać dofinansowanie z PFRON do nauki jednej z metod komunikacji migowej.
zobacz więcej »


Rozliczanie wody i ścieków w ramach wynajmu

Fiskus chce, aby właściciel lokalu, który przerzuca koszty mediów na najemcę, opodatkował je 23 proc. stawką VAT – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Zmiana interpretacji przepisów o służbie cywilnej

Kierownik nie musi już wszczynać skomplikowanej procedury dyscyplinarnej, gdy urzędnik coś przeskrobie. Wystarczy że wręczy mu zwolnienie – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Wzmożone kontrole skarbówki

Do końca wakacji urzędy kontroli skarbowej będą sprawdzać, czy sprzedawcy wydają paragony fiskalne turystom – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »

dodano: 2011-06-30 09:25Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.