.
W bazie wiedzy znajduje się  3966  pytań wraz z odpowiedziami.
   Aktualności Szkolenia Ważne informacje Cennik Kalkulator wynagrodzeń Kontakt #

Projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach

Info Baza (2011-07-13), autor: Info Baza

logo
» NEWSLETTER: 13 lipca 2011 r. «

Projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach

Posłowie chcą zmienić przepis ustawy emerytalnej tak, aby do kapitału początkowego liczonego z 10 lat można było uwzględnić również okresy pracy przed 1980 r. – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Dokumentacja decyduje o prawie do renty

ZUS nie może odebrać ubezpieczonemu renty, jeżeli nie dysponuje nową dokumentacją lekarską potwierdzającą poprawę jego stanu zdrowia – informuje Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


ZUS ma zbyt dużą swobodę w zmienianiu swoich decyzji

ZUS może zaprzestać wypłaty emerytury lub renty, jednak wcześniej musi powiadomić zainteresowanego, że wszczął postępowanie w tej sprawie – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Nabywca firmy będzie musiał pokryć zaległości

Pewne okoliczności dla ZUS nie mają znaczenia m.in. w jakiej formie doszło do zmiany właściciela przedsiębiorstwa. Od nowego właściciela będzie mógł żądać zapłacenia powstałego długu – informuje Rzeczpospolita.
zobacz więcej »


Karna składka dla firmy dopiero po zbadaniu okoliczności

Prawdziwe, ale niewłaściwe dane nie oznaczają kary i to nawet jeśli zaniżają składkę wypadkową. ZUS nie może w takiej sytuacji nałożyć sankcji – czytamy w Rzeczpospolitej.
zobacz więcej »


Od napiwków pracodawca potrąca zaliczki

Jak czytamy w Rzeczpospolitej, ustawa o PIT wprowadza zasadę powszechności opodatkowania. Są od niej wyjątki, ale nie znajdziemy wśród nich gratyfikacji za milą obsługę. Te, jak stwierdza fiskus, zawsze stanowią przychód podlegający opodatkowaniu. Mogą to być przychody ze stosunku pracy bądź z tzw. innych źródeł.
zobacz więcej »


Fiskus kontroluje dane osobowe podatników

Osoba podszywająca się pod podatnika i fałszująca jego zeznanie podatkowe podlega odpowiedzialności karnej - zagroził resort finansów zapytany przez Rzeczpospolitą o możliwość złożenia zeznania PIT za inną osobę. Zapewnił, że każde złożenie więcej niż jednego zeznania danego podatnika za ten sam okres może być zidentyfikowane już na etapie wstępnej weryfikacji dokumentów.
zobacz więcej »


Będą pieniądze na wspieranie innowacji

Będzie można otrzymać dofinansowanie na projekty związane m.in. z budową obiektów przeznaczonych na prowadzenie badań naukowych lub prac rozwojowych. O pieniądze będą mogli się ubiegać m.in. przedsiębiorcy oraz jednostki samorządu terytorialnego z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego lub warmińsko-mazurskiego – donosi Dziennik Gazeta Prawna.
zobacz więcej »


Od 12 lipca obowiązuje zmiana przepisów o swobodzie działalności gospodarczej

Jak donosi Rzeczpospolita, chodzi o nowelizację starego prawa działalności gospodarczej, którego kilka przepisów obowiązuje do końca 2011 r.
zobacz więcej »


Za opinię psycholog wystawia fakturę z VAT

Jak czytamy w Rzeczpospolitej zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 19 ustawy o VAT od podatku zwolnione są usługi w zakresie opieki medycznej, służące profilaktyce, zachowaniu, ratowaniu, przywracaniu i poprawie zdrowia, świadczone m.in. w ramach wykonywania zawodu psychologa. Jednocześnie opinia psychologiczna jest często niezbędna do uzyskania określonych uprawnień lub wykonywania określonego zawodu.
zobacz więcej »

dodano: 2011-07-13 08:19Podaj e-mail, aby otrzymywać
najświeższe informacje:

dodatkowe informacje »

     REKLAMA

  » znajdź więcej artykułów w archiwum
Podaj e-mail i poleć tę stronę znajomemu:
Od:
Do:
REKOMENDOWANE SERWISY
baza wiedzy       expert       eulgi       zpchrpro       centrum szkolen     srodowisko     centrum
O nas | Prywatność | Regulamin | Kontakt | Polityka prywatności | Polityka cookies | Do góry


designed by INFO BAZA sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone, kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zamieszczonych na stronie bez zgody właściciela serwisu zabronione.